گیاه پپرومیا برگ قاشقی به همراه گلدان میکا استوانه ای | سایز متوسط

فقط آنلاین

GG-0088

جدید

نام گیاه: پپرومیا قاشقی
نام انگلیسی: Desert privet
نام علمی: Peperomia magnoliaefolia
خانواده: Piperaceae
منشا: برزیل، آفریقای جنوبی و مرکزی

جزییات بیشتر

87,000 تومان

- +

 
توضیحات محصول

حضور گل و گیاه در خانه تاثیرات بسیار زیادی بر روحیه ساکنین خانه می گذارد و چه بهتر است از انواعی از گیاهان آپارتمانی در خانه نگهداری کنید که نگران از بین رفتن و حساسیت های آنها نباشید. پپرومیا قاشقی یکی از گیاهان مقاوم است که در خانه های ایرانی به وفور دیده می شود.

 

پپرومیا قاشقی گیاه همیشه سبز و از خانواده فلفل هاست. این گیاه گونه های متعددی دارد که در گوشتی بودن برگ یا اندازه گیاه متفاوت است. برگ ها از تخم مرغی تا کمی قلبی شکل متغیر است، برق و گوشتی بوده و به رنگ سبز نسبتا تیره تا ابلق دیده می شود. زادگاه این گیاه در جنگل های سایه دار است و به همین دلیل مقاوم به سایه درون آپارتمان نیز هست. ارتفاع پپرومیا قاشقی به 25 سانتیمتر هم می رسد. پپرومیا قاشقی نسبتا رشد طولی کمی دارد و عریض می شود.

 

اگر دیدید شاتونی سبز رنگ روی گیاه همیشه سبز شما ظاهر شد، بدانید که گل پپرومیا است که هیچ ارزش زینتی ندارد. ساقه گلدهنده را حذف کنید تا رشد رویش گیاه ادامه یابد. گیاه پپرومیا را در خانه های قدیمی هم می توانید به وفور ببینید. این گیاه آپارتمانی مقداری آب را در برگهای گوشتی خود ذخیره می کند، نور چندانی نیاز ندارد و مقاومت خوبی نشان می دهد.

 

نور و دمای مورد نیاز برای گیاه مقاوم آپارتمانی

پپرومیا قاشقی سرمای زیاد را تحمل نمی کند و نهایتا تا 10 درجه سانتیگراد می تواند دوام بیاورد. دمای مناسب محیط در فصل رویش 24-30 درجه سانتیگراد است. نور متوسط و غیر مستقیم برای این گیاه مناسب است و می تواند سایه فضای داخلی خانه ها را هم تحمل کند. نور فلورسنت باعث مرگ پپرومیا قاشقی می شود.

 

آبیاری پپرومیا قاشقی

همانطور که گفته شد پپرومیا قاشقی می تواند مقداری آب را در برگهای گوشتی خود ذخیره کند و دچار بی آبی نمی شود. برای آبیاری این گیاه صبر کنید تا سطح خاک کامل خشک شود ولی بی حال و پژمرده نشود. در زمستان دو هفته یکبار و در تابستان هفته ای یکبار پپرومیا قاشقی را آبیاری کنید.

 

پپرومیا نیاز به رطوبت چندانی ندارد و یکبار اسپری برگی در هفته برای آن کافی است.

 

خاک مناسب گیاه آپارتمانی

بهتر است خاک سبک انتخاب کنید تا انباشته شدن آب به پپرومیا قاشقی لطمه نزند. ترکیب مساوی از پیت، ماسه و خاک باغچه برای این گیاه مناسب است. کف گلدان را هم سنگریزه بریزید.

 

تغذیه و کود دهی

کود محلول در آب را دو هفته یکبار به پپرومیا قاشقی تغذیه کنید. رنگ روشن برگها یا رشد کم آنها نشان می دهد که نیازمند کوددهی شده است.

 

نکاتی برای نگهداری از پپرومیا قاشقی

گلدان پپرومیا قاشقی را در بهار تعوض کنید.
برگها ترد و شکننده هستند و برای تمیز کردن آنها با احتیاط برخورد کنید.
غبارپاشی بیش از حد باعث ایجاد لکه هایی روی برگها می شود.
آبیاری بیش از اندازه باعث پوسیدگی گیاه می شود.

 

تکثیر پپرومیا قاشقی

تکثیر پپرومیا قاشقی از طریق کاشت بذر و قلمه های ساقه صورت می گیرد. برای قلمه زدن گل قاشقی از شاخه های یکساله گیاه در فصل بهار و تابستان قلمه بگیرید و در ماسه قرار دهید تا ریشه دار شود. اگر پپرومیا قاشقی از گونه ای است که برگهای بسیار گوشتی دارد، می توانید برگ آن را درون ماسه یا کوکوپیت و پرلیت قرار دهید تا ریشه دار شود. در این حالت بهتر است نصف بر درون بستر قرار گیرد.

 
مشخصات محصول
مقدار نورمتوسط
آبیاری خاکمتوسط
دارای گلنمی باشد
جنس گلدانمیکا
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

30 محصول مشابه یافت شد

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

Bookmark and Share

کد QR