گیاه سانسوریا گلدن هانی به همراه گلدان میکا استوانه ای | سایز متوسط

فقط آنلاین

GG-0086

جدید

سانسوریا گلدن هانی با نام آشیانه طلایی پرنده نیز شناخته می شود. این نژاد یکی از انواع کوتوله (پاکوتاه) خانواده سانسوریا است که نهایتا تا ارتفاعی در حدود 20 سانتی متر رشد می کند. در فصل تابستان یا پائیز گلهایی به رنگ سفید و معطر تولید می کند.

جزییات بیشتر

154,000 تومان

- +

 
توضیحات محصول

سانسوریا گلدن هانی نسبت به شرایط نامساعد محیطی مقاوم بوده و در نقاط مختلف منزل می‌توان آن را نگهداری کرد. این گونه نوع ابلق سانسوریا هانی (پاکوتاه) با نام علمی Sansevieria Golden Honey دارای  برگهای ابلق دورنگ بسیار زیبایی دارد.

 

خاستگاه این گیاه نیز به درستی شناخته نشده است و به امکان زیاد تولید گلخانه ای می باشد. برخی از گونه های نادر در نیجریه و کنگو دیده شده اند. گیاه به وفور پاجوش میزند که به راحتی قابل تکثیر می باشد. این پاجوش ها در ۹۰ درصد مواقع ابلغ بوده و ۱۰ درصد غیر ابلق می شوند. پاجوش ها ممکن است زیر گونه های متفاوتی نیز داشته باشند.

 

سانسوریا گلدن هانی

 

خواص سانسوریا گلدن هانی:

یکی از خواص این گیاه که آن را برای استفاده در منازل مناسب کرده است، توانایی این گیاهان در پاک سازی هوا است. بنا بر تحقیقات انجام شده این گیاه می تواند سموم و گازهای آلوده موجود در هوا را تصفیه کند. از این رو کارشناسان توصیه می کنند که از این گیاه در اتاق خواب استفاده شود. تا با تصفیه هوا خوابیدن بسیار راحت تر شود. در زمان های قدیم از این گیاه برای تهیه فیبر و گاهی از برگ های آن برای بانداژ زخم ها استفاده می شده است. امروزه بیشتر از این گیاهان برای زیبا سازی محیط های خانگی مخصوصاً آپارتمان ها استفاده می شود. این گیاه دارای رشد بسیار آرامی است و برای سالهای طولانی سبز و شاداب باقی می ماند.

 

نگهداری سانسوریا گلدن هانی

 

شرایط نگهداری سانسوریا گلدن هانی:

نور سانسوریا گلدن هانی:

نور کامل بهترین شرایط نوری این گیاه است ولی در سایه هم قادر به ادامه زندگی است ، تابش مستقیم آفتاب را تحمل نمی کند.

 

دمای مناسب سانسوریا گلدن هانی:

این گیاه طیف گسترده‌ای از دما را تحمل می‌کند و حتی قادر به تحمل دمای زیر ۱۰ درجه سانتیگراد نیز میباشد. با این وجود بهترین رشد را در دمای ۳۰-۲۰ درجه سانتیگراد خواهد داشت. شب‌های بسیار سرد منجر به سیاه شدن و آبکی شدن برگ‌های گیاه می‌شود و این مسئله ۴-۱ هفته بعد از سرما دیدن گیاه ظهور می‌کند.

 

سانسوریا گلدن هانی

 

آبیاری سانسوریا پاکوتاه ابلق:

نیاز گیاه سانسوریا به آب کم است، به گونه‌ای که در تابستان هفته‌ای ۲-۱ مرتبه و در زمستان هر ۲-۳ هفته یک مرتبه به آبیاری نیاز دارد و این میزان کافی است و به مه‌پاشی نیز احتیاجی ندارد، مگر بخواهید که هر چند وقت یکبار برگ‌ها را شستشو دهید. در صورتی که گیاه بیش از اندازه آبیاری شود، بر روی برگ‌ها زخم‌های قهوه‌ای رنگی بوجود می‌آید و امکان پوسیدن برگ‌ها از قسمت پایین و در نزدیکی سطح خاک وجود دارد، البته تحمل خشکی زیاد نیز باعث چروکیدگی برگ‌ها می‌شود.

 

خاک سانسوریا گلدن هانی:

بهترین خاک ، خاک لوم است ( مخلوطی از شن ، رس و مواد آلی ( برگ پوسیده یا کود دامی به مقدار کم ) ) است . استفاده بیش از حد از مواد آلی باعث پوسیدگی ساقه گیاه و از بین رفتن آن می گردد.

 

گلدهی سانسوریا گلدن هانی

 

کوددهی سانسوریا گلدن هانی:

کود مورد نیاز سانسویریا را می توان به میزان 3 گرم در لیتر، هر هفته یکبار، از فروردین تا مهر ماه، مصرف نمود.

 
مشخصات محصول
مقدار نورکم
آبیاری خاککم
دارای گلمی باشد
جنس گلدانمیکا
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

30 محصول مشابه یافت شد

Bookmark and Share

کد QR