گیاه آگلونما سفید به همراه گلدان میکا استوانه ای | سایز متوسط

فقط آنلاین

gg-0085

جدید

گل آپارتمانی آگلونما، طبق تحقیقات ناسا در لیست گیاهان تصفیه کننده هوا جای می‌گیرد. این گیاه زیبا آلودگی ها و مواد شیمیایی موجود در هوا را جذب کرده و به جای آن اکسیژن تولید می کند. انواع گل آگلونما در رنگ ها و طرح های مختلف موجود می‌باشد که هرکدام از آن ها زیبایی خاص خود را دارند. برای مثال آگلونما سفید یکی از انواع پرطرفدار گیاه آگلونما می باشد که برگ های آن ترکیبی از رنگ سفید و سبز تیره می باشد.

جزییات بیشتر

176,000 تومان

- +

 
توضیحات محصول

آگلونماهای سفید به عنوان یکی از گونه‌های بسیار مقاوم گیاهی شناخته میشن که خواسته کم نور و آب این گیاه باعث شده تا این گیاه بسیار زیبا در دسته پرطرفدار ترین گیاهان دنیا قرار بگیرد. اگر به دنبال گیاه آپارتمانی هستید که شما را اذیت نکند و بتوانید به راحتی از آن نگهداری کنید، خرید گل آگلونما سفید انتخاب بسیار مناسبی است.

 

آگلونما سفید یک گونه از آگلونما است که در خانواده گیاهان araceae طبقه بندی می شود. این گیاه، بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آسیا است. همچنین به دلیل منشاء آن در آسیای جنوبی به عنوان گیاه همیشه سبز چینی شناخته می شود.

 

گیاه اگلونما دارای برگهای سبز رنگی با دانه های سفید رنگ است. گیاهان آگلونما جذاب، متنوع، متحمل هوای خشک، نگهداری راحت و دارای شاخ و برگهای رنگارنگ هست. آگلونما های سفید، گیاهان آپارتمانی کاملی هستند که حتی در شرایط نامطلوب زنده می مانند، این گیاهان با نور کم یا مصنوعی سازگار هستند و دامنه دمای متوسط و رطوبت کم را تحمل می کنند.

 

آگلونما تا سال 1800 که به انگلستان برده شد و به یکی از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی تبدیل شد، ناشناخته بود. کشت عمده  آگلونما در اروپا آغاز شد و از آنجا در دهه هفتاد به ایالات متحده منتقل شد. یک گیاه آگلونما اگر به دکوراسیون داخلی اضافه شود، موجب جذابیت آن خواهد شد. بیش از 100 نوع گونه مختلف از آگلونما در ایالات متحده وجود دارد.

 

گیاه آگلونما سفید در مطالعه ها و بررسی های ناسا نقش بزرگی داشت و جزء گیاهان تصفیه کننده هوا است که اکثر آلاینده های هوا در محیط داخلی، از جمله بنزن و فرمالدئید را حذف می کنند. انواع مختلف این گیاه را با قرار دادن در اتاق های نشیمن، اتاق خواب و حمام آزمایش کرده اند. گیاه آگلونما سفید نیازی به کوددهی یا آبرسانی مکرر ندارد، آب دادن به آن یک بار در ماه و یک قاشق کود هر فصل بهار در شرایط آپارتمانی و داخل خانه، باعث شادابی آن می شود. این گیاه ظرافت عجیب و غریبی را به طراحی فضای داخلی اضافه می کند و کیفیت هوا را بهبود می بخشد.

 

گلدان هدیه گیاه آگلونما یک هدیه خاص و شیک برای عزیزانتان است و در هر مناسبتی میتوانید آن را هدیه دهید. با خرید این هدیه شما یک گیاه زیبا و زینتی آگلونما داخل یک بسته بندی شیک و قابل بازیافت که همراه با کارت تبریک و تزیینات مخصوص هر مناسبت است را میتوانید به خودتان و یا عزیزانتان هدیه دهید. اگر میخواهید بهترین هدیه تولد را برای همسر خود بگیرید و یا برای عرض تبریک و یا برای همکار خود هدیه بفرستید، این گیاه یک هدیه رسمی برای مدیر و همکارتان است چرا که علاوه بر ماندگاری بالا، گیاهی زینتی و گرانبها نیز محسوب میشود.

 

همچنین با توجه به مشغله های امروزی افراد، یکی از مزایای خرید اینترنتی هدیه تولد و یا هر مناسبت دیگری امکان ارسال بسته، همراه با یادداشت تبریک از طرف شما به آدرس فرد مورد نظر است.

 

انواع مختلف این گیاه ابلق هستند، برگ های آن ها با ساقه کوتاه، نیزه ای شکل و خم شده به سمت پایین است و طول برگ ها میتواند از 10 تا بیش از 30 سانتیمتر باشد. ارتفاع سایزهای بزرگ این گیاه به بیش از 60 سانتیمتر هم میرسد. در شرایط ایده آل، گلهای کوچک و سفید رنگی می دهد که جنبه زینتی ندارند و بهتر است قطع شوند تا مانع رشد گیاه نشوند.

 

این گیاه مقاومت خوبی در برابر گرما و خشکی دارد و نگهداری گل آگلونما سفید آسان است، به همین دلیل یک گزینه مناسب برای نگهداری در آپارتمان و دفاتر کار به شمار می رود. این گیاه می‌تواند در زمان کمی سموم زیادی را از بین ببرد و همین امر سبب شده است تا به عنوان یکی از گیاهان مناسب برای اتاق خواب انتخاب شود. تمامی گیاهان در روز دی اکسید کربن را جذب کرده و اکسیژن تولید می‌کنند، اما گیاهان تصفیه کننده هوا مانند آگلونما، در شب نیز اکسیژن تولید می‌کنند و علاوه بر این،  سموم را هم از بین می‎برد، پس بودن آن در اتاق خواب می‌تواند خواب آسوده و عمیقی را برای ما به ارمغان بیاورد.

 

شرایط نگهداری آگلونما:

بیایید کمی در مورد اینکه آیا نگهداری آگونما سفید آسان است یا دشوار، صحبت کنیم. در جواب این سوال اختلاف نظر وجود دارد؛ اما به طور کلی اگر یک شیوه نگهداری عادی را دنبال کنید نگهداری از آگلونما سفید آسان است: هرچه شاخ و برگ بیشتری داشته باشند، به نور بیشتری نیاز دارد. پس قانون شماره یک که باید آن را برای نگهداری از آگلونما به یاد داشته باشید، این است که آن را گرم و مرطوب نگه دارید. اگر این کار را انجام دهید به راحتی گل شما، رشد خوبی را تجربه می کند. در واقع اگر با گیاهان آپارتمانی مشکل دارید و نمی توانید از آن ها مراقبت کنید؛ اما می خواهید در خانه خود شاخ و برگهای رنگارنگ را داشته باشید، آگلونما سفید انتخاب خوبی است.

 

بیایید کمی در مورد اینکه آیا نگهداری آگونما سفید آسان است یا دشوار، صحبت کنیم. در جواب این سوال اختلاف نظر وجود دارد؛ اما به طور کلی اگر یک شیوه نگهداری عادی را دنبال کنید نگهداری از آگلونما سفید آسان است: هرچه شاخ و برگ بیشتری داشته باشند، به نور بیشتری نیاز دارد. پس قانون شماره یک که باید آن را برای نگهداری از آگلونما به یاد داشته باشید، این است که آن را گرم و مرطوب نگه دارید. اگر این کار را انجام دهید به راحتی گل شما، رشد خوبی را تجربه می کند. در واقع اگر با گیاهان آپارتمانی مشکل دارید و نمی توانید از آن ها مراقبت کنید؛ اما می خواهید در خانه خود شاخ و برگهای رنگارنگ را داشته باشید، آگلونما سفید انتخاب خوبی است.

 

نور مناسب آگلونما سفید:

آگلونماها به خصوص آگلونماهای سفید می توانند در سایه رشد کنند، در حالی که انواع متنوع این گیاه ممکن است به نور بیشتر نیاز داشنه باشند؛ اما حواستان باشد هیچ گونه از انواع آگلونما را در معرض آفتاب مستقیم قرار ندهید.

 

خاک مناسب آگلونما سفید:

یک خاک گلدان به خوبی زهکشی شده و با ph اسیدی برای آگلونماها مناسب است.

 

آب مناسب آگلونما سفید:

در تابستان به طور کامل گیاه را آبیاری کنید و غالباً برای گیاه آگلونما سفید رطوبت را بالا ببرید. در طول زمستان، آب دهی را کاهش دهید؛ اما اجازه ندهید گیاه کاملاً خشک شود.

 

دما و رطوبت آگلونما سفید:

این گیاهان از هوای سرد یا دمای زیر 65 درجه خوششان نمی آید. حتماً آن را از پنجره ها یا دریچه های طرح دار دور نگه دارید و بهترین محلی را که می توانید پیدا کنید. با توجه به نیاز رطوبت زیاد، برخی از پرورش دهندگان، آگلونما را گیاه گلخانه می دانند. ایجاد فضایی با رطوبت زیاد در گلخانه ها کار راحتی است، اما می توان با نزدیک کردن هر چه بیشترخانه به این شرایط، در داخل خانه نیز این گیاه را پرورش داد.

 

کود دهی آگلونما سفید:

آگلونما را در طول فصل رشد با کود مایع تغذیه کنید. در سایر فصل ها کود دهی نیاز نیست.

 

گلدان مناسب و زهکشی درست آگلونما سفید:

آگلونماهای سفید رشد آهسته ای دارند و فقط هر دو تا سه سال یک بار نیاز به عوض کردن گلدانشان دارید. آنها همچنین به طور کلی گیاهانی با رشد کم هستند، بنابراین تنه های آنها به تدریج آشکار می شوند.

 

هرس آگلونما سفید:

چیز زیادی لازم نیست فقط نیاز است حواستان به تکثیر یا هرس کردن برگهای زرد پائین گلتان باشد و آن ها را جدا کنید.

 

تکثیر آگلونما سفید

آگلونمای سفید به طورمعمول توسط تولید کنندگان خانگی تکثیر نمی شود. با این وجود می توانید گیاهان را تقسیم کنید. شاخه های کوچک همچنین به عنوان گیاهان جدا قابل کاشته شدن هستند. آگلونماها به طور معمول با روش تقسیم قابل تکثیر هستند. و این روش بسیار خوب عمل کرده است.

 

اگرآگلونما سفید شما به مرور زمان دارای دچار مشکل می شود، به راحتی کافی است ساقه ها را به اندازه دو اینچ بالای خط خاک بریزید تاگیاه به خوبی رشد کند. ساقه ها را با شاخ و برگ برش داده و و آنها را در یک ترکیب خاک مناسب بکارید.

 

نحوه گل دهی و کاربرد آگلونما سفید

متداول ترین کاربرد آنها به عنوان گیاه رومیزی است. گونه های بزرگتر گیاه آگلونما سفید علاوه بر دفاتر در لابی ها، مراکز خرید و حتی فرودگاه ها نیز استفاده شده است. از این گیاهان برای طراحی باغ ها نیز استفاده می شود.

 

آنها می توانند گل بدهند، اما در بهترین حالت برخی از این گیاهان به گل دهی می رسند. گل ها در زیر برگ ها قرار دارند و گلهای نر دارای بوته های براق و باریکی هستند که از گیاه آگلونما نام خود را گرفته اند. ولی از آنجایی که گل ها ارزش تزیینی ندارند، بهتر است آن ها را جدا کنید.

 

 
مشخصات محصول
مقدار نورمتوسط
آبیاری خاکمتوسط
دارای گلمی باشد
جنس گلدانمیکا
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

30 محصول مشابه یافت شد

Bookmark and Share

کد QR