گیاه آپارتمانی حسن یوسف

فقط آنلاین

GG-0076

جدید

یکی از گیاهان مناسب و زیبا برای آپارتمان گیاه حسن یوسف که از تنوع رنگی گوناگونی برخوردار است و طرز پرورش و نگهداری آن در خانه بسیار راحت است. 

این گیاه فصلی دارای ساقه های چهارگوش است و برگ های متنوع سبز مایل به زرد، زرد طلایی، قرمز یا ارغوانی مایل به سیاه دارد که جاذبه های تزئینی آن در زیبایی برگ های درخشانش نهفته است.این گیاه دائمی می باشد.

جزییات بیشتر

53,000 تومان

- +

 
توضیحات محصول

یکی از گیاهان مناسب و زیبا برای آپارتمان گیاه حسن یوسف که از تنوع رنگی گوناگونی برخوردار است و طرز پرورش و نگهداری آن در خانه بسیار راحت است .

از گیاهان آپارتمانی پرطرفدار و بسیار محبوب بوده که به علت زیبایی و پرورش راحت آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این گیاه از لحاظ زیبایی با رقیب شکوهمند خود یعنی گیاه کروتون برابری می کند و حتی گاهی در این زیبایی پیشی می گیرد. حسن یوسف ها به دلیل زیبایی رنگ برگ هایشان هم درون آپارتمان و هم بیرون در ردیف گیاهان پر ارزش و دوست داشتنی می باشند. انواع آن در رنگ های صورتی، قرمز، ارغوانی و سبز وجود دارد و در دنیا تحت عنوان ملکه دنباله قرمز مشهور است. تمام حسن یوسف ها به راحتی در آب ریشه دار شده، در آب خالص هم به خوبی رشد میکنند.

    

زمانی که یک گلدان گل حسن‌ يوسف را با خود به خانه یا محل کار ببريد، مطمئن باشید يک گل دائمی و هميشگی خواهيد داشت.  توجه داشته باشید که اگر در فصول سرد خارج از گلخانه یا آپارتمان باشد از بین می رود.

 

 

  گیاه آپارتمانی حسن یوسف

 

نحوه نگهداری گیاه آپارتمانی حسن یوسف:

نور مناسب گیاه حسنی یوسف:

گیاه آپارتمانی حسن یوسف نور پسند است و باید در جایی باشد تا به آن نور خورشید برسد اما نباید نورخورشید مستقیم به آن بتابد. تراس جنوبی یا پنجره های رو به جنوب ساختمان بهترین مکان برای قرار دادن گل حسن یوسف است. به دلیل تفاوت تابش نور در تابستان و زمستان رنگ برگ گلهای حسن یوسف، در زمستان ها نسبت به تابستان ملایم تر است.

 

آبیاری گیاه حسن یوسف:

خاک گلدان حسن یوسف باید همیشه مرطوب باشد. به محض خشک شدن خاک باید آن را آبیاری کنید. البته در فصل زمستان بهتر است دفعات آبیاری کاهش پیدا کند.

چنانچه آب محل زندگی شما دارای املاح فراوان و سنگین می باشد بهتر است آب جوشیده و سبک استفاده کنید. یکی از نشانه های رایج اینکه حسن یوسف شما تشنه است بیحال شدن برگ هایش می باشد.

 

البته آبیاری بیش از اندازه باعث سیاه شدن ساقه و پژمرده شدن حسن یوسف می شود. بنابراین حتما در آبیاری این گل زیبا دقت کنید. زهکشی گلدان باید قوی باشد تا به محض آبیاری گیاه تان آب اضافی حتما از ته گلدان خارج شود.

 

دمای مناسب حسن یوسف:

این گل، نیاز به دمای متوسط دارد، بهترین دما برای رشد این گل زیبا، در روز 30-25 درجه سانتیگراد و در شب 25-20 درجه سانتیگراد می باشد.

 

خاک مناسب گیاه آپارتمانی حسن یوسف:

خاک مورد نیاز گیاه حسن یوسف باید مخلوطی از خاک برگ، خاک باغچه و ماسه باشد.

 

زمان تعویض گلدان حسن یوسف:

این گیاه همواره باید کوتاه نگه داشته شود برگهای پایین گیاه سخت و چوبی نشود. بنابراین گیاه خود را کوتاه نگه دارید و هر بهار گلدان آن را عوض نمایید و تعویض گلدان آنها بلا‌مانع است.

 

رطوبت گیاه حسن یوسف:

این گیاه به رطوبت متوسط احتیاج دارد و برای تامین آن میتوان گاهی برگها را غبار پاشی کرد. در صورت خشک بودن بیش از حد هوا، می‌توان برای تامین رطوبت گیاه، از جزیره استفاده کرد.

  

کوددهی گیاه حسن یوسف:

در فصل های رشد یعنی فصل بهار و فصل تابستان، دو هفته یکبار با کودهای توصیه شده گل هایتان را تقویت کنید. بهتر است زمانی که رشد فعال آن در بهار شروع شد، به آن کود دهید و هرس را انجام دهید.

   
تفاله چای برای حسن یوسف بهترین کود می باشد.

 

تکثیر گیاه حسن یوسف:

تکثیر گیاه حسن یوسف بسیار آسان است. برای این کار می توانید در فصل بهار و تابستان نسبت به جداکردن قلمه (ساقه) از گیاه اصلی اقدام کنید. با یک چاقوی تیز قلمه 5-8 سانتی متری را جدا کرده و آن را در لیوان آبی قرار دهید تا ریشه دار شود.

همچنین با کاشت بذر در فصل بهار نیز می توانید گل حسن یوسف را پرورش دهید اما خب طبیعتا روش قلمه زنی سریع تر می باشد.

 

گیاه حسن یوسف  

    

آفتاب و بیماری گیاه حسن یوسف:

بزرگ ترین دشمن حسن یوسف در آپارتمان شپشک آردآلود است. حسن یوسف هایی که در باغچه ها نیز وجود دارند گاهی مورد حمله شته هاقرار می گیرند. اگر چند جای گیاه تان حالت آردی به خودش گرفت و حشره های خیلی ریز و سمج به ساقه ها و برگ ها چسبیده بود، برگ ها را زیر آب ولرم بشویید تا این آفت ها از ساقه جدا شوند یا با یک گوش پاک کن آغشته به مایع ظرفشویی حشرات را جدا کنید و سپس ساقه را بشویید.اگر در نهایت شپشک ها زیاد بودند سریع همه ساقه ها و برگ ها را تا سطح خاک هرس کنید تا برگ و ساقه جدید رشد کند ، برگ ها و شاخه های جدید دیگر آفت نخواهند داشت.

 
مشخصات محصول
مقدار نورزیاد
آبیاری خاکمتوسط
دارای گلنمی باشد
جنس گلدانپلاستیک
ارتفاع45 سانتی متر
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

30 محصول مشابه یافت شد

Bookmark and Share

کد QR

محصولات بازدیدشده