گیاه برگ بیدی یا زبرینا

فقط آنلاین

GG-0078

جدید

انواع علفی آن به عنوان گیاهان آپارتمانی پرورش داده می شوند. گونه مذكور بومی، آمریكای جنوبی است و برگهای زیبا و مناسبی برای آویز دارد. این برگ ها تخم مرغی شكل، پهن و بدون دم برگ و به رنگ سبز روشن با نوارهای سفید یا كرم می باشند.

جزییات بیشتر

65,000 تومان

- +

 
توضیحات محصول

برگ بیدی به نام علمی Tradescantia albiflora شناخته میشود که از خانواده  Commelinaceae به حساب می آید و در اصل بومی آفریقای جنوبی و داری 60 گونه مختلف می باشد. که بیشتر گونه های علفی این گیاه به عنوان گیاهان آپارتمانی نگهداری میشود که برگهایی تخم مرغی شکل و پهن که بدون دم برگ است دارد و به رنگ سبز روشن با نوار سفید یا کرم در بازار بافت میشود.

 

جالب است بدانید یکی از گیاهانی که میتوانید به راحتی در آب نگهداری کنید همین برگ بیدی خودمون هست که ولی بهتره بعد از مدتی که گیاه رشد کاملی کرد و دارای ریشه شد حتما به خاک منتقل کنید تا مواد مغذی که نیاز دارد را از خاک تامین کند.

 

برگ بیدی دارای انواع مختلفی از گیاهان خشبی و علفی است که همه آنها چندساله هستند. برگ بیدی علفی برای نگهداری در خانه از بهترین گیاهان آپارتمانی است و نگهداری نسبتاً راحتی نیز دارد. این گیاه، برگ‌های آویزان و زیبایی نیز دارد.

 

برگ در گیاه برگ بیدی، تخم‌مرغی شکل، نوک‌تیز و بدون دمبرگ است و نوارهای باریک در دو رنگ بر روی آن دیده می‌شود. نوارهای سبز و کرم یا سفید از معمول‌ترین رینگ‌هایی است که در برگ بیدی دیده می‌شود، ولی جالب است بدانید که رنگ بنفش در برگ بیدی نیز طرفداران خاص خود را دارد.

 

نگهداری و نیازهای برگ بیدی

در کل برای نگهداری این گیاه نیاز به نور متوسط و غیر مستقیم ، دمای نسبتا زیاد (این گیاه به سرما به شدت حساس است) و خاکی مرطوب نیاز دارد ولی در ادامه به بررسی کامل نیازهای برگ بیدی می پردازیم.

 

دمای مناسب برگ بیدی:

دمای زیاد را دوست دارد و تا دمای 30 درجه سانتی گراد را تحمل میکنید و در دمای بالا رشد بهتری خواهد داشت ولی به دمای پایین حساس است و کمترین دمایی که گیاه میتواند تحمل کنید 10 درجه سانتی گراد می باشد. بالکن و پشت پنجره در تابستان بهترین محل برای نگهداری انی گیاه زیبا می باشد و در زمستان حتما گیاه را داخل منزل نگهداری کنید.

 

رطوبت برگ بیدی:

گیاهی است که رطوبت را دوست دارد ولی نه به این مضور که حتما باید برای گیاه رطوبت زیاد فراهم کرد رطوبت معمول اتاق برای گیاه کفایت میکند.

 

نور مناسب برگ بیدی:

نیاز نوری خیلی بالایی ندارد و نباید آن را در محلی که نور خیلی کم دارد نگهداری کرد به نور متوسط و فیلتر شده نیاز دارد البته در گونه های مختلف نیاز نوری هم متفاوت می باشد مثلا گونه های ابلق نیاز نوری بیشتری دارند. ولی پنجره جنوبی اصلا برای این گیاه مناسب نیست چون نور زیاد برای گیاه به همراه دارد که موجب سوختگی برگها می شود.

 

آبیاری برگ بیدی:

حتما برای آبیاری این گیاه دقت کنید که بین دو آبیاری حتما خاک گلدان تا عمق 2 الی 3 سانتی متری خشک شود و سپس اقدام به آبیاری کنید. البته توجه کنید که وقتی از برگ بیدی به عنوان گیاه آویز استفاده میکنید نیاز آبی آن افزایش پیدا خواهد کرد آن هم به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع و بالا رفتن دما. ولی حتما در زمستان آبیاری را کمتر کنید.

 

خاک مناسب برگ بیدی:

خاک مناسب برگ بیدی و هر گیاه علفی که رشد خوبی به گیاه شما بدهید ترکیبی از خاک باغچه، ماسه و تورب یا خاک‌برگ است. توجه داشته باشید که حتما از خاکی استفاده کنید که زهکشی خوبی داشته باشد در غیر اینصورت باعث پوسیدگی ریشه خواهد شد.

 

کوددهی برگ بیدی:

شما میتوانید از کود گیاهان زینتی به میزان 3 گرم در لیتر، هر دو هفته یکبار از اوایل بهار تا اواخر تابستان به گیاه به صورت آبیاری بدهید.توجه داشته باشید که در کوددهی به هیچ وجه زیاده روی نکنید که منجر به کم رنگ شدن برگهای گیاه میشود.

 

تعویض گلدان برگ بیدی:

همانطور که در سایر گیاهان نیز گفته شده زمانی که ریشه گیاه از زیر گلدان خارج شود زمان تعویض گلدان فرا رسیده است و شما باید گیاه را فقط با گلدانی با اختلاف یک سایز تعویض کنید.همچنین میتوانید هر سه هفته یکبار با استفاده از غبارپاشی برگها را تمیز کنید.دقت کنید که به هیچ وجه از مواد براق کننده شیمیایی برای تمیز کردن برگها استفاده نکنید چون باعث ایجاد سوختگی قهوه ای رنگ روی برگها میشود.

 

تکثیر برگ بیدی:

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم تکثیر برگ بیدی بسیار راحت بوده و شما میتوانید در طول سال از این گیاه قلمه گرفته و آن را به راحتی ریشه دار کنید. نحوه ریشه دار کردن این گیاه بسیار راحت بوده و میتواند هم در خاک و هم در آب آن را ریشه دار کنید.

 

برای تکثیر برگ بیدی و کاشت آن در خاک گلدان را با ساتفاده از مخلوط خاک برگ و شن پر کنید،گلدان را قبل از کاشت آبیاری کنید تا کاملا نشست کنند، حالا با استفاده از خودکار و یا مداد سوراخ هایی در داخل گلدان ایجاد کنید و قلمه های را در داخل سوراخ ها قرار دهید. توجه داشته باشید که با حدف جوانه های انتهایی برای تهیه قلمه و تکثیر علاوه بر تولید گیاهان و گلدان های جدید در حقیقت باعث بیدار شدن جوانه های جانبی و در نتیجه پر پشت شدن و توپی شدن گیاه میشود.

 

البته میتوانید قلمه ها را داخل آب قرار داده و پس از ریشه دار شدن آنها را به خاکی سبک منتقل کنید. در ضمن سعی کنید در هر گلدان حداقل 5 قلمه قرار دهید.

 

 
مشخصات محصول
مقدار نورمتوسط
آبیاری خاکمتوسط
دارای گلمی باشد
جنس گلدانپلاستیک
قطر25 سانتی متر
ارتفاع30 سانتی متر
 
عوارض و درمان برگ بیدی

برگ ها ضخیم و سبز روشن هستند!

تغذیه مصنوعی بیش از اندازه بوده، تغذیه رو قطع کنید تا رنگ ابلق ظاهر بشه.

 

لکه های سوخته قهوه ای رنگ روی برگ ها دیده میشه!

از مواد براق کننده شیمیایی هرگز استفاده نکنید.

 

نوک برگ ها بطرف سطح بالائی برگ خم میشند و بعد می ریزند!

هوای محیط گرم و خشکه، گلدون رو به محل خنک تری ببرید و غبارپاشی فراموش نشه. آبیاری رو زیادتر و گلدون رو در نور مستقیم آفتاب قرار ندید.

 

قاعده ساقه ها نزدیک به سطح خاک می پوسند!

آبیاری زیاده، بذارید سطح خاک بین دو آبیاری خشک بشه و بعد بهش آب بدید. اگه قاعده ساقه بدون برگ و لخته، گیاه پیر شده، از ساقه های سالم اون به عنوان منبع تکثیر استفاده کنید.

 

برگ ها بدشکل و چسبناک هستند و حشره های سبز رنگی روی اون ها دیده میشه!

علتش آفته، هر دو هفته یه بار با سم حشره کش سمپاشی کنید.

 

برگ ها قهوه ای، چروک و خشک میشند و کنار اون ها زرد یا قهوه ایست!

علتش خشکی محیطه، اون رو غبارپاشی کنید.

 

برگ ها خیلی رنگ پریده و لکه های قهوه ای روی اون هاست!

گیاه از تابش نور مستقیم خورشید رنج میبره، محل گلدون رو عوض کنید.

 

نوک برگ ها به طرف پشت برگ خم میشند و سطح پایینی اون ها دارای تارعنکبوته!

علتش کنه ریز قرمز است، با سم کنه کش هر دو هفته یه بار سمپاشی کنید.

 

 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

30 محصول مشابه یافت شد

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

Bookmark and Share

کد QR

محصولات بازدیدشده