گیاه دراسنا کامپکت

فقط آنلاین

GG-0074

جدید

دراسنا کامپکت یکی از گیاهان مقاوم است که به راحتی خود را با هر آب و هوایی سازگار می کند و یکی از گیاهان پرطرفدار آپارتمانی محسوب می شود که دارای شکل ظاهری بسیار زیبا با برگهایی به رنگ سبز پررنگ و متراکم که جلوه ای خاص به این گیاه بخشیده است. نام این گیاه نیز از نحوه ی قرار گیری برگ ها در کنار هم نشات گرفته است.

جزییات بیشتر

123,000 تومان

- +

 
توضیحات محصول

این گیاهان برای رشد به مکان هایی با سایه ی مناسب و ملایم نیاز دارند. اما با بیشتر انواع آب و هوا سازگار خواهد شد و در محیط خارج خانه و گلخانه در آفتاب کامل نیز رشد خواهد کرد.

 

به گرمای متوسط و مناسب نیاز دارد. نباید گلدان ها را در شرایط سرمای زیاد قرار داد.به آبیاری منظم و مناسب نیاز دارد. بهتر است خاک رویی در فاصله ی بین دو آبیاری خشک گردد (به خصوص در زمستان) و سپس اقدام به آبیاری نمود. می توان رطوبت گیاه را با استفاده از مه پاش و اسپری آب بر روی برگ های گیاه حفظ نمود.

 

شرایط نگهداری دراسنا کامپکت:

نور دراسنا کامپکت:

از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این گیاه مقاوم بودن به کم نوری هست همین ویژگی این گیاه رو جزو گیاهان مقاوم به کم نوری قرار میده و به شدت از نور زیاد و شدید بدش میاد، یعی کنید از نور فیلتر شده پشت پنجره با فاصله 4 الی 5 متری استفاده کنید. همین ویژگی هست که این گیاه رو برای اداه و محل کار مناسب کرده.

 

نور زیاد و شدید و همچنین مستقیم میتونه باعث سوختگی نوک برگ های گیاه شما بشه پس حتما در این مورد هم دقت کنید که گیاه دچار مشکل نشه.

 

رطوبت مورد نیاز دراسنا کامپکت:

دراسنا کامپکت و کل خانواده دراسنا ها به رطوبت 40 درصدی نیاز دارند یعنی همون روطبت اتاق براشون کافی هست ولی این دلیل نمیشه که از رطوبت بدشون بیاد، در فصل های گرم سال مانند بهار و تابستان حتما با ساتفاده از حالت جزیره ای و یا غبارپاشی میتونید رطوبت مورد نیاز گیاه رو فراهم کنید. البته توجه داشته باشید که عمل غبارپاشی را در زمانی که نور خورشید به گیاه میتابه انجام ندید که باعث ایجاد لک در برگ ها میشه.

 

از خزه هم میتویند برای تامین روطبت این گیاه استفاده کنید از دیگر دلایل سوختگی نوک برگ این گیاه کمبود رطوبت می باشد.

 

دمای دراسنا کامپکت:

در بالا ذکر کردیم که کامپکت در هر محیطی پرورش پیدا می کند ولی به گرمای متوسط نیازمند است و هوای سرد زمستان موجب آسیب دیدگی این گیاه می شود.

 

آبیاری دراسنا کامپکت:

برای اقدام به آبیاری دراسنا منتظر خشک شدن خاک باشید. تنها در این صورت می توانید اقدام به آبیاری مجدد کنید. آب لوله کشی به دلیل دارا بودن کربنات، بی کربنات و فلوراید برای آبیاری دراسنا مناسب نیست. این عناصر شور شدن خاک را به دنبال دارند. در واقع میزان شوری یا EC خاک با آب لوله کشی افزایش می یابد. با شور شدن خاک، برگ ها در قسمت رأس دچار خشکی می شوند و رنگ تیره می یابند. بهتر است آب را ابتدا بجوشانید و بعد از سردشدن مقداری آب لیمو به آن بیفزایید و سپس به مصرف گیاه برسانید.

 

این کار سبب از بین رفتن شوره های روی بستر خاک می شود. دراسنا به املاح هادی موجود در آب(EC) واکنش نشان می دهد. بهتر است برای آبیاری این گیاه از نمونه آب مقطر یا آب جوشانده سرد شده استفاده کنید. اگر کمتر از حد لازم به این گیاه آب دهید، دچار خشکی خواهد شد. آبیاری بیش از اندازه نیز زردی برگ ها را به دنبال خواهد داشت. قبل از آبیاری دراسنا، حتماً وضعیت خاک را از نظر خشکی مورد بررسی قرار دهید.

 

تغذیه و کوددهی دراسنا کامپکت:

دراسنا کامپکت در محیط خانه و آپارتمان دارای رشدی کند می باشد بدین منظور شما می توانید از کود کامل گیاهان آپارتمانی بصورت ماهیانه استفاده نمایید.

 

خاک مناسب دراسنا کامپکت:

از خاک های سبک با زهکشی بالا برای این گیاه استفاده کنید و به هیچ وجه درصد خاک باغچه در اون بالا نباشه چون با انباشته شدن آب در ته گلدان باعث زرد شدن برگهای این گیاه خواهد شد، حتما در ترکیب خاک دراسنا از شن و ماسه استفاده کنید.

 

به هیچ وجه از خاک برگ در ترکیبات این گیاه استفاده نکنید خب چرا؟ چون با گذشت زمان برگهای داخل خاک پوسیده میشند و همین باعث تولید گرما و حرارت  در داخل خاک خواهد شد و دمای دور بوته میره بالا و همش برگهای زرد میشه و شما تعجب میکنید که چرا این برگها زرد میشه ! پس اصلا از خاک برگ استفاده نکنید اگه هم خودش داشت عوضش کنید.بهترین خاک اگر میترسید که خودتون خاک درست کنید خاک بنفشه آفریقایی با کاکتوس هستش هرچقدر خاک پیتماس کمتری داشته باشه بهتر خواهد بود چون زرد شدن برگ رو کمتر میکنه

 

تکثیر دراسنا کامپکت:

اگر گیاه دراسنا شما به اندازه لازم رشد کرده باشد، می توانید از روش چیپس کردن برای تکثیر دراسنا کامپکت استفاده کنید. ابتدا ساقه این گیاه را به قطعاتی برش داده و آن گاه بر روی خاک بگذارید. این قطعات کم کم ریشه دار می شوند و می توانند یک گیاه عالی را به وجود آورند. البته بستر کاشتی در نظر گرفته برای این گیاه باید مرطوب باشد. این گیاهان تمایل به ریشه های کروی دارند. بنابراین بهتر است گلدان های مناسب را برای آن ها انتخاب کنید. برای تعویض گلدان هر دو سال یک بار اقدام کنید.

 
مشخصات محصول
مقدار نورمتوسط
آبیاری خاککم
دارای گلنمی باشد
جنس گلدانپلاستیک
قطر25 سانتی متر
ارتفاع50 سانتی متر
 
عوارض و درمان دراسنا کامپکت

آفات و بیماری های گیاه دراسنا در انواع مختلف آن یکسان میباشد پس در هنگام مواجه با مشکل میتوانید از همین راهکارهای ذکر شده کمک بگیرید .

 

لکه برگی:

دراسنا پرچمی در مقابل بیماری‌های لکه برگی آسیب ‌پذیر است. این بیماری‌ در صورت قرار گیری طولانی مدت گیاه در معرض هوای گرم و مرطوب اتفاق می‌افتد. برای پیشگیری از این بیماری گیاهی، هنگام آبیاری مراقب باشید آب را بر روی گیاه نریزید بلکه از پایین به آن آب بدهید. در صورتی که علائم لکه برگی را در دراسنا مشاهده کردید، برگهای آلوده را قطع و منهدم کنید تا از گسترش بیماری جلوگیری نمایید.

 

آفت‌ زدگی متداول‌ در این گیاه معمولاً شامل هجوم آفت‌هایی مانند کنه ها، تریپس و سایر آفت‌های جونده و مکنده  میباشد. با این حال با روش‌های طبیعی و ارگانیک مانند استفاده از صابون باغبانی (روغن‌های گیاهی) یا فشار زیاد آب می‌توانیم با آفت‌زدگی این گیاه مقابله کنید.

 

عوارض و درمان دراسنا:

برگها کمرنگ شده و میریزند:

این مورد نشان از هوای گرم و خشک دارد ،گیاه را به محل خنک تری منتقل کنید اما آن را در معرض کوران قرار ندهید و هفته ای سه بار در تابستان غبارپاشی کنید .

 

برگها زرد شده اند و تار عنکبوت زیر آنها مشاهده میشوند:

کنه ریز قرمز عامل آن است. هر دو هفته یکبار با سم کنه کش گیاه را سمپاشی کنید،غبار پاشی در کاهش آفت موثر است، اما نه در معرض تابش آفتاب چراکه اینکار موجب ایجاد سوختگی بر روی برگ ها می شود.

 

برگهای جدید ریز هستند و رشد گیاه کند شده است:

این مشکل نشان می دهد خاک مواد مغذی ندارد. پس کوددهی به خاک را شروع کنید و گیاه را تغذیه مصنوعی کنید .

 

ساقه از بالا شروع به پوسیدن نموده و برگها هم شروع به ریزش نموده اند:

این اتفاق نشان دهنده سرد بودن بیش از اندازه محل قرارگیری گیاه می باشد.گیاه را به محل گرمتری منتقل کنید.

 

حاشیه برگهای پائین زرد و نوک آنها قهوه ای شده و سقوط می کنند:

گیاه به آبیاری نیاز دارد ، گلدان را برای مدت ۱۵ دقیقه درون تشت پر از آب قرار دهید، آبیاری را تنظیم کنید.

 

زخم های سفید پنبه ای شکل روی برگها و ساقه های گیاه مشاهده میشود:

عامل آن شپشک آرد آلود است،گلدان را از مجاورت گیاهان دیگر دور کنید و هر دو هفته یکبار با سم حشره کش نفوذی گیاه را سمپاشی کنید.

 

برگها زرد رنگ و پوسیده،ریشه در حال پوسیدن و گیاه خود را انداخته است:

آبیاری بیش از اندازه عامل آن است، سطح خاک گلدان باید در فاصله بین دو آبیاری خشک شود،سپس آبیاری نمایید،زهکش را بازدید کنید .

 

برگها تغییر رنگ داده و لکه های قهوه ای روی  آنها مشاهده میشود:

عامل آن حشره آفت است،هر ماه یکبار با سم حشره کش نفوذی گیاه را سمپاشی کنید تا علائم بر طرف شوند.

 

برگها رنگ خود را از دست داده اند:

گیاه را به محل روشنتری ببرید ، نور کافی نیست . موظب اشعه مستقیم آفتاب باشید.

 

لکه های سوخته قهوه ای روی برگها مشاهده میشود:

از غبار پاشی در آفتاب پرهیز کنید،قطرات آب در عبور دادن نور خورشید مانند ذره بین عمل میکنند و موجب سوختگی برگها میشوند .

 

 

 

سوالات متداول در مورد دراسنا:

دراسنا دچار کم بود رطوبت شده و امکان غبار پاشی هر روز نیست!

دور گلدان یک استوانه نایلون شفاف درست کنید به صورتی که از یک طرف باز باشد تا هوا بتواند جریان داشته باشد. به این   ترتیب رطوبت هوای اطراف گیاه بالا میرود و نیاز به غبار پاشی هر روزه نیست .

 

پشه های ریزی روی خاک وجود دارد که موقع آبیاری پرواز می کنند.

پشه ها مربوط به کمپوست استفاده شده هستند. آبیاری را به موقع انجام بدهید. نه زیاد نه کم. دراسنا گیاه رطوبت دوستی است و از آب جوشیده سرد شده برای آبیاری استفاده نمایید. برای پشه ها هم از سموم حشره کش خاک استفاده کنید.

 

 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

30 محصول مشابه یافت شد

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

Bookmark and Share

کد QR

محصولات بازدیدشده