گیاه آپارتمانی بابا آدم

فقط آنلاین

GG-0073

جدید

گیاه بابا آدم که به فیل گوش ( Elephant ear plants ) و آلوکازیا (Alokasia) نیز شناخته میشود، گیاهی استوایی است که از غده و یا گیاه ریشه زده، رشد میکند. بابا آدم برگهای بسیار بزرگ قلبی شکل دارد که ساقه برگ یا دمبرگ 60 تا 90 سانتیمتری دارند. رنگ برگها از سیاه مایل به بنفش، سبز تا سفید سبز متفاوت است.

جزییات بیشتر

40,000 تومان

 
توضیحات محصول

بابا آدم یا آلوکازیا گیاه فوق العاده زیبا با خواص بسیار زیادی است که بودن آن در هر خانه‌ای توصیه می‌شود. اما در ابتدا باید بدانیم گیاه بابا آدم چیست و چه مشخصاتی دارد. از ویژگی های این گیاه خواص فوق العاده دارویی آن می باشد. گیاه آلوکازیا از لحاظ ظاهری نیز ظاهری زیبا و عجیب دارد. قیمت گیاه بابا آدم در بازار متوسط بوده و با هزینه کمی می‌توانید این گیاه زیبا با برگ های سبز بزرگ را به خانه‌ی خود ببرید و یا به عزیزانتان هدیه دهید.

 
نام انگلیسی این گیاه Alokasia می باشد و در مناطق مختلفی مانند آسیا ، اروپا و آمریکا رشد می کند. در ایران نیز این گیاه در محدوده شهر های تهران ، البرز و تفرش می روید.

 

گیاه آپارتمانی بابا آدم سیستم ریشه مقاومی در زیر آب داشته و گیاهی باتلاقی است. به همین علت در نزدیکی حوض یا مسیر آب در باغچه بهترین محل برای کاشت آن است. در نواحی سردتر شمالی امریکا فیل گوش به عنوان گیاهی یک ساله پرورش داده میشود و پیاز یا غده های گیاه از خاک خارج شده و نگهداری میشوند. سپس با سپری شدن زمستان دوباره در فصل بهار غده کاشته میشود.

 
ارتفاع ساقه اصلی فیل گوش به 90 تا 150 سانتیمتر میرسد و به همین علت معمولا در فضای بیرون از خانه نگهداری میشود اما اگر بخواهید میتوانید این گیاه زیبا را در داخل خانه یا آپارتمان خود نگهداری کنید.

 

  گیاه آپارتمانی بابا آدم

 

خواص گیاه بابا آدم:

همانطور که بالاتر ذکر شد ریشه گیاه بابا آدم خواص درمانی زیادی دارد.ریشه های این گیاه دارای موادی مانند رزین ، پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، آهن ، تانن و ویتامین B6 , C  می باشد. از نظر طب سنتی ایران ریشه این گیاه سرد می باشد . ریشه این گیاه را می شود به صورت جوشانده و یا دم کرده استفاده کرد. از خواص گیاه بابا آدم میتوان به تصفیه خون ، بهبود درمان مبتلایان به نقرس ، تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد . علائخ بر این ، گیاه بابا آدم به علت آهن فراوان میتواند در رنگ پریدگی و درمان کم خونی کمک بسیاری نماید.

 

  گیاه بابا آدم

 

نحوه نگهداری گیاه بابا آدم:

مقدار نوردهی گیاه بابا آدم:

گیاه بابا آدم نیاز به نور متوسطی دارد . برگ های این گیاه اگر در معرض تابش مستقیم آفتاب مخصوصا در فصل تابستان باشد دچار سوختگی می شوند. مکانی که گاهی بر آن سایه باشد و نور رد شده از پرده مناسب است.

 

نحوه آبیاری گیاه بابا آدم:

خاک همیشه مرطوب باشد. گیاه بابا آدم آب دوست میباشد. ۲ تا ۳ بار آبیاری در هقته، بسته به دمای اتاق کافیست. در موقع خواب گیاه در پاییز و زمستان آبیاری را کاهش دهید. کم ابی باعث زردی و افتادگی برگها و پرابی هم همین علائم رو به همراه دارد.

 

رطوبت:

گیاه بابا آدم نیازمند رطوبت مطلوبی می باشد . این رطوبت را می توان به دو صورت تامین نمود . اولین روش غبار پاشی بر روی گیاه است . این غبار پاشی به صورت هفته ای 1 الی 2 بار با توجه به وضعیت محیطی مناسب می باشد . روش دیگر میتوان از جزیره استفاده نمود ، در این روش ظرف زیر گلدان را بزرگتر انتخاب کرده و ظرف را با سنگ پر نمایید ظرف را پر کرده و گلدان را بر روی سنگ ها قرار دهید به این صورت گیاه رطوبت مورد نیاز را از تبخیر آب دریافت می کند.

 

دما:

این گیاه به سرما و یخبندان حساس است و دمای زیر ۱۵ درجه به آن آسیب میزند بین ۱۶ الی ۳۰ درجه مناسب است.  در دماهای پایین تر برگ های گیاه دچار شک شده و اگر درجه دما سرد تر شود قسمت پایین گیاه به خواب رفته ولی از بین نمی رود . و پس از اتمام فصل سرما رشد خود را از سر می گیرد.

 

خاک گیاه آپارتمانی بابا آدم:

خاک سبک و مغذی همراه با مواد آلی کافی برای رشد گیاه توصیه می شود . شما میتوانید از مخلوط پیت ماس و پرلیت استفاده نمایید.توجه داشته باشید زهکشی برای تخلیه آب مناسب باشد تا ریشه های گیاه دچار پوسیدگی نشود. اگر خاک گیاه سنگین باشد گیاه دچار پوسیدگی می شود.

 

کوددهی گیاه بابا آدم:

شما میتوانید از کود 10-10-20 به صورت پنجاه درصد رقیق شده استفاده نمایید . استفاده از این کود در هر 2 هفته یک بار توصیه می شود .

 

زمان تعویض گلدان:

گیاه بابا آدم را نهایتا در هر 2 سال یک بار به گلدانی بزرگتر انتقال دهید . هر زمان نیز که ریشه ها از گلدان بیرون زد میتوانید گلدان را با گلدان دیگر تعویض کنید.

  

هرس گیاه بابا آدم:

فقط ساقه ها و برگهای مریض و مرده گیاه را سریعا واز پایین ساقه هرس کنید.

   

تکثیر گیاه بابا آدم:

گیاه ساقه ی کوتاهی دارد ولی میتوان با قلمه آنرا تکثیر کرد ولی بهترین راه تکثیر ریزوم در بهار و پاییز می باشد.

    

جهت حفظ شادابی و تمیز نگه داشتن برگ ها میتوانید دستمالی آغشته به آب را بر روی برگ های این گیاه بکشید.

 
مشخصات محصول
مقدار نورمتوسط
آبیاری خاکزیاد
دارای گلنمی باشد
جنس گلدانپلاستیک
ارتفاع40 سانتی متر
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

30 محصول مشابه یافت شد

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

Bookmark and Share

کد QR

محصولات بازدیدشده