گیاه پپرومیا سبز

فقط آنلاین

GG-0069

جدید

پپرومیا از گیاهان همیشه سبز و از خانواده ی پیپراسه (فلفلی ها) PIPERACEAE می باشد. دارای گونه های مختلف و اغلب دارای برگ گوشتی و نیمه گوشتی و جثه ای کوچک هستند. 

این گیاه اگرچه رشد سریعی ندارد، ولی در هر شرایطی در آپارتمان پرورش می یابد. معمولاً آنها را در تراریوم وباغ شیشه ای یا مجموعه ی گل های یک سبد پرورش می دهند.

جزییات بیشتر

40,000 تومان

- +

 
توضیحات محصول

گیاه آپارتمانی پپرومیا در دو رنگ سبز و قرمز در بازار وجود دارد، پپرومیا چروک به دلیل زیبایی فراوان و سهولت در نگهداری و رشد کُندی که دارد طرفدار زیادی داشته و در منازل و مکان‌هایی که نور کم دارند مورد توجه قرار می‌گیرد. برگ‌های این گیاه بسیار ظریف و تُرد می‌باشد، هنگام جابجایی و نگهداری باید مراقب بود تا برگ‌های گیاه آسیبی نبیند، در غیر این صورت از زیبایی گیاه کاسته خواهد شد. بنابراین گیاه را در مکانی قرار دهید که از برخورد اشیاء با آن در امان باشد. این گیاه همچون دیگر اعضای خانواده خود قدِ کوتاهی دارد و ارتفاع آن نهایتاً ۲۵ الی ۳۰ سانتی‌متر می‌شود.

  

به خاطر برگهای مینایتوری و شیک خود و از همه مهمتر نگهداری راحت، گیاه بسیار مناسب برای یا میز کار است که یک نمای پفکی و بافت نرمی به محیط اطراف میبخشد خصوصا اگر رنگ سبز پپرومیا در گلدان سیاه سفالی کاشته شود بسیار دلنواز است.

 

  گیاه پپرومیا

 

نحوه نگهداری گیاه آپارتمانی پپرومیا:

نور مناسب گیاه پپرومیا:

پپرومیا چروک نیاز نوریِ متوسطی دارد، نور غیر‌مستقیم برای رشد این گیاه مناسب بوده و قرار دادن پشت پنجره‌های جنوبی (رو به قبله) و شمالی مکانی مناسب برای نگهداری این گیاه می‌باشد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که پپرومیا چروکِ قرمز نیاز نوری بیشتری نسبت به رنگ سبزِ آن دارد. از قرار دادن این گیاه در مقابل تابش مستقیم نور خورشید برای مدت طولانی و مخصوصاً در فصل تابستان خودداری کنید.

 

آبیاری گیاه پپرومیا:

به طور کلی بهترین آب برای آبیاری گیاهان، آبی است که مانده باشد. آب را درون ظرفی ریخته و اجازه دهید که ساعت‌ها (حتی اگر مقدور است ۱ یا ۲ روز) بماند، با این عمل کُلُر و فلوراید موجود در آب از بین رفته و اگر املاحی داخل آن بوده تَه نشین شده و از همه مهم‌تر دمای آب با دمای محیط یکسان می‌شود.

 

پپرومیا چروک گیاه کم آبی است، اجازه دهید بین دو آبیاری سطح خاک خشک شود و سپس اقدام به آبیاری نمائید، این گیاه مقداری آب را داخل ساقه‌های خود ذخیره می‌کند، در هنگام آبیاری سعی شود آب با فاصله از طوقه گیاه به سطح خاک داده شود و آب روی برگ‌های گیاه ریخته نشود، در غیر این صورت طوقه و برگ‌هایِ گیاه، سیاه خواهند شد. به این نکته توجه داشته باشید که اگر در آبیاریِ گیاه زیاده روی شود زمینه پوسیدگی ریشهِ گیاه و ایجاد بیماری‌های قارچی را فراهم خواهد کرد.

 

دمای مناسب پپرومیا:

بهترین دما جهت حفظ شادابی و رشد مطلوب پپرومیا چروک 18 الی ۲۵ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. سرما می‌تواند رشد پپرومیا چروک را متوقف کرده و حتی آن را از بین ببرد.

 

خاک مناسب گیاه آپارتمانی پپرومیا:

خاک با زهکشی مناسب میتوان این مشکل را حل کرد بهترین خاک ترکیب پیت ماس و پرلیت درشت میباشد.خاک باید سریعا آب را از خود عبور بدهد. وگرنه برگ ها پلاسیده  می شوند.

 

زمان تعویض گلدان پپرومیا:

ریشه‌هایِ پپرومیا چروک کوچک و سطحی بوده و خاک را تسخیر نمی‌کنند، لذا نیاز چندانی به تعویض گلدان ندارد ولی مثل بقیه گلها وقتی ریشه ها از زیر گلدان بیرون زد، باید با یک سایز بزرگتر تعویض شود و تعویض گلدان آن بلا‌مانع است.

 

رطوبت گیاه پپرومیا چروک:

میزان رطوبت لازم حدود ۵۰ درصد است. چنانچه رطوبت و حرارت و سرما از حد خود تجاوز نماید، لکه هایی بر روی سطح برگ ظاهر می گردد و برگ را بی حس می کند و برگ می افتد.

  

کوددهی گیاه پپرومیا چروک:

جهت شادابی هر چه بیشتر پپرومیا چروک هر دو هفته یک‌بار در فصول رشد (بهار و تابستان) می‌توان از کود‌های قابل حل در آب (جامد یا مایع) مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور درج شده بر روی محصول استفاده کرد.

 

تکثیر گیاه پپرومیا چروک:

تکثیر پپرومیا چروک به دو روش زیر صورت می‌گیرد:

   

1- روش تقسیم بوته

پپرومیا چروک را می‌توان با استفاده از این روش در فصل بهار تکثیر کرد. جهت انجام این روش باید گیاه را به آرامی از گلدان خارج کرد، به شکلی که ریشه‌هایِ گیاه آسیبی نبیند. سپس سعی در تمیز کردن ریشه‌های گیاه نمائید، این نکته را به یاد داشته باشید که ریشه‌های گیاهِ پپرومیا چروک نازک و ظریف بوده و هنگام تمیز کردن ریشه‌ها باید مراقب بود تا آسیب جدی به گیاه و ریشه‌ها وارد نشود، در این هنگام می‌توان بوتهِ گیاه را به وسیله قیچی مناسب تقسیم کرده و در گلدان حاوی خاک‌برگ، پیت‌ماس، ورمی‌کمپوست و پوکه با سایز مناسب (یا ماسه) کاشت.

       

2- روش دوم

جهت انجام این روش برگ‌ها را از گیاهِ مادر به وسیله قیچی مناسب با حفظ دُمبرگ جدا کنید، سعی شود دُمبرگ حدود ۳ سانتی‌متر باشد. سپس برگ و دُمبرگ را به هورمون ریشه‌زایی آغشته کرده و در ظرف حاوی پیت‌ماس، خاک‌برگ و پوکه با سایز مناسب (یا ماسه) قرار دهید. به قلمه برگ مقدار کمی آب دهید، این نکته مهم را به یاد داشته باشید که در صورت مرطوب بودن مدام قلمه برگ احتمال سیاه شدن آن وجود دارد. قلمه را در مکان پر نور و دمای ۲۰ الی ۲۲ درجه سانتی‌گراد قرار دهید، پس از گذشت مدت زمان حدود ۲ ماه قلمه‌ها ریشه‌دار خواهند شد.


تکثیر پپرومیا

هرس گیاه پپرومیا:

پپرومیا چروک نیاز به هرس نداشته و در صورت خشک شدن و تغییر رنگ در برگِ گیاه، آن را به وسیله قیچی مناسب از گیاه جدا نمائید.

 
مشخصات محصول
مقدار نورمتوسط
آبیاری خاککم
دارای گلمی باشد
جنس گلدانپلاستیک
قطر10 سانتی متر
ارتفاع22 سانتی متر
رنگ قالبسبز
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

30 محصول مشابه یافت شد

Bookmark and Share

کد QR

محصولات بازدیدشده