گیاه دراسنا پرچمی به همراه گلدان سفال

فقط آنلاین

GG-0060

جدید

گیاه دراسنا پرچمی که از گیاهان تصفیه کننده هوا است بسیار مقاومی است که به راحتی در ادارات و منازل می توانید از آن نگهداری کنید. دراسنا پرچمی از گیاهان محبوب و سر سخت به حساب می آید.

جزییات بیشتر

154,000 تومان

- +

 
توضیحات محصول

گیاه آپارتمانی دراسنا پرچمی با نام علمی Dracaena marginata  و بومی شرق آفریقا است. این گیاه دارای برگ های بلند و کشیده ای است که در مرکز به رنگ سبز و کناره های برگ به رنگ صورتی نمایان می شود.

 

دراسنا گیاهی سریع الرشد و مقاوم است و نگهداری بسیار آسانی دارد، همچنین با ظاهر متفاوت و رنگ کم نظیر خود نظر هر سلیقه ای را به سمت خود جلب می کند و برای نگهداری در خانه های آپارتمانی، ادارات، دفاتر و بانک ها مناسب می باشد.

 

 گیاه دراسنا پرچمی که از گیاهان تصفیه کننده هوا است 

 

  دراسنا پرچمی

  

نحوه نگهداری گیاه دراسنا پرچمی:

نور دراسنا پرچمی:

از جمله گیاهان مقاوم به سایه است اگر چه این گیاه در سایه مقاومت خوبی از خودش نشان میدهد،ولی در نور کافی نوار قهوه ای رنگ حاشیه برگها بهتر نمایان می گردند.

 

توجه کنید که گیاه را همیشه در سایه نگهداری نکنید زیرا برگ های خود را از دست می دهد.

 

آبیاری گیاه دراسنا پرچمی:

گل دراسنا نباید خشکی ببیند چون در این حالت نوک و حاشیه برگ ها قهوه ای می شود و برگ ها حالت لوله ای پیدا می کنند. بین دو آبیاری باید تا حدودی سطح خاک خشک شود و اگر دائم خیس باقی بماند برگ ها زرد می شوند و حتی ممکن است بریزند و ریشه پوسیده شود.

 

در فصل تابستان به دو بار آبیاری در هفته و در فصل زمستان به یک بار آبیاری در هفته احتیاج دارد ، همواره زهکش را مشاهده کنید تا به درستی عمل کند و از باتلاقی شدن گلدان جلوگیری کند.

 

با پارچه یا اسفنج مرطوب برگها را تمیز کنید،استفاده از مواد براق کننده شیمیایی باعث مسدود شدن روزنه ها و در نتیجه کند شدن رشد گیاه میشود.

 

کوددهی دراسنا پرچمی:

می توان به میزان 3 گرم در لیتر هر دو هفته یكبار، از فرودین تا شهریور به این گیاه كود داد.

 

خاک دراسنا پرچمی:

خاک هایی که بتوانند به درستی زهکشی را انجام دهند. مانند پیت و لوم بهترین خاک برای پرورش این گل می باشد . خاک گل دراسنا پرچمی باید غنی و گلدان باید زهکشی خوبی داشته باشد.

 

در فصل های رشد(بهار و تابستان) گیاه را با کودهای مایع و یا جامد محلول در اب های مخصوص گلهای زینتی هر دو هفته یکبار (یا طبق دستور کود) تغذیه کنید.

 

دمای دراسنا پرچمی:

بهترین درجه حرارت در زمستان ۱۶ درجه و مقاوم تا ۱۳ درجه و در تابستان حداکثر ۲۴ درجه سانتی گراد است.

 

گلدان دراسنا پرچمی:

به طور معمول، هر سال یکبار یا زمانی که احساس می‌کنید گلدان کیفیت خود را از دست داده است، آن را عوض کنید. هر سال در بهار گلدان را با یک اندازه بزرگتر تعویض کنید،در صورت عدم امکان به تعویض، خاک های سطحی گلدان با خاک نو  و غنی اکتفا کنید.

 

هرس دراسنا پرچمی:

دراسنا گاهی به صورت چند ساقه ای رشد کرده و بزرگ می شود و نیاز به هرس و کنترل دارد. با بریدن سرشاخه ها در زمستان می توان از آن برای تکثیر و همچنین رشد مجدد سرشاخه ها ی روییده از تنه برای زیبایی استفاده نمود.

 

تکثیر گیاه دراسنا پرچمی:

دراسنا گاهی به صورت چند ساقه ای رشد کرده و بزرگ می شود و نیاز به هرس وکنترل دارد. این زمان برای تکثیر مناسب است. دراسنا را می توان از طریق قلمه های انتهایی ساقه و قلمه های ساقه ای تکثیر کرد.

 

می توان از جوانه های به وجود آمده در پای گیاه نیز استفاده کرد. قلمه ها را به اندازه ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر، با یک چاقوی تیز جدا کنید قلمه ای ساقه ای را از ساقه یا بدون برگ بگیرید و به تکه های ۵ تا ۵/۷ سانتیمتری تقسیم نمایید. هر تکه باید داری یک جوانه خفته باشد.

 

مواظب باشید قطعات ساقه را وارونه در خاک نگذارید. اگر سمت پایین ساقه در خاک قرار نگیرد، ریشه ای تولید نمی کند. هر قلمه را در پودر هورمون ریشه زایی فرو ببرید. برگ های زیادی را از ساقه جدا کنید. و هر قلمه را در گلدانی با قطر دهانه ۹ سانتیمتر، حاوی کمپوست مخصوص قلمه و بذر قرار دهید. قلمه ها را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و در دمای ۲۴ درجه سانتیگراد، دور از تابش مستقیم خورشید نگاه دارید. پس از دو ماه که ریشه دهی انجام شد، کیسه را بردارید و تغذیه مصنوعی را شروع کنید.

 

بهترین زمان برای تکثیر دراسنا، از اواسط تا اواخر بهار و یا اواخر تابستان تا اوایل پاییز است.
 

خوابانیدن شاخه: این گیاه را می توانید از طریق خوابانیدن شاخه نیز تکثیر کنید. دراسنا هم داخل آب هم مستقیم داخل خاک ریشه دار می شود.
  

برای تکثیر از طریق قلمه زنی: در اواخر زمستان قلمه را از شاخه های مسن جدا کنید، ساقه ها را به صورت افقی در شن قرار بدهید.

   
روی آن را نایلون بکشید و خاک را مرطوب نگه دارید بعد از دو ماه جوانه می زند.

بهترین زمان برای تکثیر دراسنا، از اواسط تا اواخر بهار و یا اواخر تابستان تا اوایل پاییز است

 

آفات و بیماری دراسنا پرچمی:

کنه تار عنکبوتی می تواند موجب زرد شدن برگ ها و بستن تار عنکبوت در زیر برگ ها شود. تریپس نیز می تواند موجب کمرنگ شدن برگ ها و ظهور لکه های قهوه ای رنگ در پهنه برگ شود که می توان از سموم سیستماتیک برای مبارزه با این افت استفاده کرد.

 

قارچ Fusarium moniliforme یکی از عوامل بیماری زای این گیاه است که موجب ایجاد نواحی زرد رنگ و یا قهوه ای تیره بر روی برگ ها و همچنین پوسیدگی قسمت اتصال برگ به ساقه می شود. البته این بیماری اغلب برگ های جوان گیاه را تحت تاثیر قرار می دهد . لکه ها در این بیماری قهوه ای رنگ هستند اما حاشیه ای زرد رنگ دارند.

 

بیماری پوسیدگی باکتریایی توسط باکتری Erwinia carotovora نیز علائمی شبیه قارچ فوزاریوم ایجاد می کند. برخی دیگر از عوامل بیماری زای قارچی نیز وجود دارند که می توانند بیماری لکه برگی قارچی ایجاد کنند که در اثر آنان لکه هایی زرد و یا قهوه ای بر روی برگها ایجاد می شود.

 

بیماری هایی که یاد شدند معمولاً باعث مرگ گیاه نمی شوند اما می توانند باعث کاهش رشد و همچنین کاهش زیبایی گیاه شوند.

 
مشخصات محصول
مقدار نورمتوسط
آبیاری خاکمتوسط
دارای گلنمی باشد
جنس گلدانسفال
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

30 محصول مشابه یافت شد

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

Bookmark and Share

کد QR