گیاهان مقاوم برای محل کار

گیاهان مقاوم برای محل کار

در حال حاضر استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون دفتر کار و محیط های اداری باعث شده که فضاهای اداری به مکان هایی شاداب و سرزنده تبدیل شود و سرشار از انرژی باشند. گل ها و گیاهان علاوه بر زیبایی کمک زیادی به تصفیه هوای محیط، ایجاد انگیزه در کار و انرژی مثبت در کارمندان خواهد شد.

 

صاحبان مشاغل با استفاده از گیاهان زیبا و طبیعی می توانند حس خوبی را به کارمندان خود منتقل کنند. علاوه بر زیبایی برخی از این گیاهان خواص تصفیه کنندگی هوا را نیز دارا هستند که مزیت آنها را دو چندان می کند.

  

  

  

گیاهان محل کار چه ویژگی هایی باید داشته باشند:

با توجه به این که استفاده از گل و گیاه در محیط کار بسیار جذاب بوده و حس نشاط و سرزندگی را در فضا ایجاد می کند ولی به شرطی که از گل ها و گیاهان مناسب محل کار و محیط های اداری استفاده شود تا بتوانند دوام خوبی داشته باشند و مدت زمان زیادی از دیدن گل ها در محل کار خود لذت ببرید. برخی از ویژگی های این گیاهان را مورد بررسی قرار می دهیم.

– گیاهان  مقاوم به سایه و نور کم
– گیاهان مقاوم به اختلاف دمای بالا
– گیاهان برگ زینتی و همیشه سبز
– گیاهانی که رشد بالایی نداشته و کند رشد هستند
– گیاهانی که نگهداری آسان و نیازمند توجه پایین هستند

   

  

   گیاه برای محل کار

 

 

گیاه سانسوریا:

از خواص گیاه سانسوریا، تصفیه و پاکسازی هوای محیط است. بر اساس تحقیقات انجام شده این گیاه می‌تواند سموم و گاز‌های آلوده موجود در هوا مانند «تولوئن» یا «فرمالدئید» را تصفیه کند. از این رو کارشناسان توصیه می‌کنند که از این گیاه در اتاق خواب استفاده شود تا با تصفیه هوا خوابیدن بسیار راحت‌تر شود.

سانسوریا همانند سایر اعضای خانواده کاکتوس‌ها از مقاومت بالایی در هوای گرم و خشک برخوردار است، از این رو نگهداری آن با شرایط اقلیمی منطقه ما مناسب است، همچنین می‌تواند در درون ساقه و برگ‌های خود حجم زیادی از آب را برای مدت زمانی طولانی نگاه دارد؛ بنابراین میزان آب موردنیاز آن نیز بسیار کم است.

 

 سانسوریا از گیاهان مناسب محیط های کاری و فضاهای اداری است. این گیاه همیشه سبز در از بین بردن گازهای سمی و آلوده نیز موثر است

 

خرید گیاه سانسوریا، نحوه نگهداری گیاه سانسوریا

  

 خرید گیاه سانسوریا

  

گیاه پتوس:

گیاه پوتوس هم جذاب است و هم بسیار مقاوم و برای راحت بودن رشدش شهرت دارد.آن ها بومی جنگل های جزایر سولومون هستند و قادر به سازگاری با گستره وسیعی از شرایط خارج از زیستگاه طبیعی مناطق گرمسیری خود می باشند.گیاه پوتوس نه تنها می تواند فضای شما را با رنگ و بافتش تغییر دهد، بلکه رتبه بالایی را در لیست گیاهانی دارد که به تصفیه هوا کمک می کنند. علاوه بر این، آن ها رطوبت جو را افزایش می دهند و دی اکسید کربن را با اکسیژن جایگزین می کنند.

پتوس گیاهی سریع الرشد و بالا رونده با برگ هایی از رنگ سبز تا ابلق یا مخلوطی از رنگ های سبز و زرد یا سبز و سفید می باشد.

پتوس از گیاهان آپارتمانی مقاوم و با دوام است که قادر به سازگاری و رشد در اکثر زیستگاه ها می باشد. یکی از بهترین تصفیه کننده های قوی هوا می باشد که تاثیر به سزایی در افزایش رطوبت محیط دارد. گیاه پتوس دارای گونه معمولی (سبز خالص) و ابلق (دو رنگ) می باشد. هر دوی این گونه ها دارای زیبایی منحصر به فرد خود هستند. آویز بودن گل پتوس بسیار مناسب جهت پوشش دهی فضاهای مختلف است.


پتوس برای نگهداری در مراکز اداری، دفاتر کار و کارخانجات مناسب است زیرا با توجه به اینکه نیاز به آب و نور کمی دارد، تصفیه کننده خوبی برای هوای آلوده به شمار می آید.

   

 خرید و نحوه نگهداری گیاه پتوس

 

گیاه آپارتمانی پتوس 

   

گیاه زاموفیلیا:

گیاه آپارتمانی زاموفیلیا از گیاهان همیشه سبز، زیبا و لوکس است که دوام و ماندگاری بالایی نیز دارد. از جذابیت های گل زاموفیلیا برگ های چرمی و زیبای آن است که بسیار براق و قابل توجه هستند.نگهداری از گل زاموفیلیا بسیار ساده بوده و نسبت به تنش های محیطی مقاومت خوبی دارد.موفیلیا از گیاهان همیشه سبز است که نسبت به تنش های محیطی مقاومت بالایی دارد. زاموفیلیا از گیاهان مقاوم به خشکی و نور است که از لحاظ نگهداری بسیار مشابه خانواده کاکتوس هاست. شباهت نگهداری زاموفیلیا به کاکتوس تا حدی است که برای خاک مناسب زاموفیلیا از خاک کاکتوس استفاده می شود. زاموفیلیا از گیاهان مقاوم مناسب محیط های کاری و فضاهای اداری است.

   

   گیاه آپارتمانی زاموفیلیا

  

گیاه فیکوس:

فیکوس درختچه‌ای زیبا با برگ‌های براق و چرمی است که نگهداری و تکثیر آن در محیط آپارتمان به راحتی امکان‌پذیر است. قلمه زدن فیکوس مهمترین راه ازدیاد این گیاه است؛

 

این گیاه دارای تنوع گونه فراوانی می باشد و تا به حال حدود 600 گونه از این گیاه شناخته شده است. از ویژگی های ظاهری معروف این درختچه، برگ های چرمی و براق آن است که موجب محبوبیت این گیاه شده است. برگ های فیکوس بسیار ضخیم و پهن هستند. پهن بودن برگ ها بسیار مناسب جهت پوشش دهی فضاهای نامطلوب است.

 

خرید و نحوه نگهداری گیاه فیکوس

 

گیاه آپارتمانی فیکوس 

 

گیاه گل گندمی:

گل گندمی از گیاهان تصفیه کننده بوده که بسیار در از بین بردن بو کاربرد دارد. گیاه گندمی حالت آویز داشته و می توانید به خوبی این گیاه را در گلدان های آویز قرار دهید و از سقف آویزان کنید. این گیاه زیبا به خوبی می تواند در فضای داری و محیط کاری دوام داشته باشد و رشد مطلوبی داشته باشد.

  

گیاه آپارتمانی گل گندمی 

 

گیاه شفلرا:

اسم علمی این گیاه Schefflera actinophylla ،از خانواده Araliaceae میباشد. این جنس از 20 گونه گیاهان استوایی و استوایی همیشه سبز، درختی ودرختچه ای تشکیل یافته است. گونه مورد نظر بومی استرلیا بوده و ارتفاعی در حدود یک تا 2 متر وگسترشی در حدود 70تا 100 سانتی متر دارد. گیاه شفلرا رشد آهستهای داشته وتک ساقه ای می باشد. برگهای مرکب و پنجهای این گیاه از پنج برگچه مستطیلی –تخم مرغی تشکیل شده و به رنگ سبز براق است.

 

شفلرا یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم و زیباست که در دو نوع شفلرا بلک با برگ های سبز رنگ تیره و شفلرا برگ ابلق با برگ هایی سبز و رگه هایی طلایی و زرد رنگ می باشد. برگ گیاه شفلرا پنجه ای بوده و ظاهر چرم شکل و براق دارد. شفلرا اگر در محیط مناسب قرار بگیرد افزایش ارتفاع بالایی خواهد داشت و طول آن به حدود 3 متر هم خواهد رسید. شفلرا با ساقه های چوبی شکل فرم درختچه ای داشته و حتی از شفلرا برای پرورش بن سای نیز استفاده می کنند. ارتفاع بالای این درختچه بسیار مناسب جهت پوشش های فضاهای کوتاه و نامطلوب اداری است.

 

خرید و نحوه نگهداری گیاه شفلرا

 

 گیاه آپارتمانی شفلرا

  

گیاه اسپاتی فیلوم:

گل اسپاتی فیلوماسپاتی فیلوم از گل های جذاب با ظاهری لوکس است که به دلیل داشتن گل های سفید رنگ درشتش محبوبیت بالایی دارد. حالت برگ های اسپاتی فیلوم براق بوده و در هر فضایی که قرار بگیرد جلوه ای دیدنی را به فضا می بخشد. این گیاه زیبا در نور پایین و رطوبت و دمای بالا به خوبی دوام خواهد داشت. همچنین اسپاتی فیلوم از بهترین تصفیه کننده های قوی هوا نیز می باشد.

 

گیاه آپارتمانی اسپاتی فیلوم

 

گیاه کراسولا خرفه ای:

کراسولا خرفه ای را گیاه یشم نیز می خوانند و این اسم به دلیل رنگ برگ های آن می باشد که به رنگ سبز یشمی هستند. با تغییر شرایط نوری این گیاه به رنگ قرمز نیز تغییر می کند.

گیاه آپارتمانی کراسولا با نام علمی “Crassula ovata” از خانواده “Crassulaceae” و جنس “Crassula” تعلق دارد و بومی جنوب آفریقا است که امروزه به شکل گسترده ای در اکثر نقاط به عنوان گیاه آپارتمانی مورد استفاده قرار میگیرد. کراسوالا خرفه گیاهی گوشتی (بافت برگها و ساقه می توانند آب در خود ذخیره کنند) ، همیشه سبز است و برگ های ضخیم و براقی دارد. رشد آن کند می باشد.

در برخی کشورها این گلدان را برای عروسی یا خانه جدید به یکدیگر هدیه میدهند که چون این گیاه مقاوم است و عمری طولانی دارد به این معنی است که مثل عمر گیاه سالیان طولانی کنار یکدیگر باشید و معتقدند که با داشتن این گیاه از لحاظ مالی و تجارب زندگی غنی تر خواهید بود.  اگر شما در جوانی این گیاه را هدیه بگیرید تا روزهای پیری میتواند همراه شما باشد و شاهد گذر زندگیتان. روزگاری شما به آن نگاه خواهید کرد و فکر میکنید که این گیاه در عین بی ارزشی یکی از ارزشمندترین دارایی های زندگی شما میباشد…

  

خرید و نحوه نگهداری گیاه کراسولا

  

گیاه کراسولا خرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *