گیاهان انرژی بخش مناسب محل کار

گیاهان انرژی بخش مناسب محل کار

چگونه وجود گیاهان می‌تواند در سعادت و خوشبختی ما نقش داشته باشد؟! پاسخ به این سوال کاملا واضح است. گیاهان سرشار از انرژی مثبتند و این انرژی بر ما و محیط اطراف ما تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد همچنین گیاهان با جذب انرژی های مثبت موجود در کائنات، سعادت و خوشبختی را به ما هدیه می‌دهند. اما تاثیر گل و گیاه در محیط کار چگونه است!؟

 

چرا وجود گیاهان در محل کار لازم است؟

امروزه اکثر ادارات فضای خشک و بی روحی دارند و این فضاها بر روی ذهن کارمندان و کارکرد آنها تاثیر می‌گذارد. وجود گیاهان  در محیط داخل علاوه بر زیبایی بصری بر روح و جسم ما تاثیر می‌گذارد و با قرار دادن آنها در دفتر کار، می‌توانید از دست انرژیهای منفی خلاص شوید.

 

گیاهان فواید زیادی برای ما دارند و با نگهداری از آنها، نمادی از طبیعت را به محیط کار خود اضافه کنید و یک فضای خلاقانه و پر انرژی داشته باشید.

 

با 11 نمونه از گیاهان مناسب محل کار آشنا شوید:

1. برگ انجیری (Swiss cheese plant):

برگ انجیری یکی از بهترین گیاهان مناسب برای دفتر کار شماست. برگ های پهن و همیشه سبز این گیاه با فرم زیبا و خاص، لمس طبیعت را به دفتر شما هدیه می‌دهند. وجود برگ انجیری در محیط های کاری و آموزشی، احساس قدرت و انرژی مثبت را به افراد حاضر در آنجا هدیه می‌دهد. نگهداری از این گیاه آسان است و تنها با قرار دادن در مکانی با نور متوسط و آبیاری بعد از خشک شدن خاک

 

2. گیاه فیکوس بنجامین (Weeping fig):

فیکوس بنجامین گیاهی مقاوم با شرایط نگهداری آسان است که در نور کم و یا فیلتر شده از پشت پنجره نیز رشد می‌کند و برای مکانهایی کم نور مانند بانکها، ادارات، شرکت ها و … مناسب است. فیکوس بنجامین خاک خشک را به غرقابی ترجیح می‌دهد و به توجه کمی نیاز دارد، به همین دلیل برای افراد شاغل مناسب است.

 

3. آلوئه ورا (Aloe vera):

آلوئه ورا گیاهی با برگهای بزرگ و ژل دار است که طبق نظریه فنگ شویی، وجود آن در دفتر کار، انرژی لازم برای مبارزه علیه انرژی های منفی را به شما می‌دهد و خوش شانسی و سعادت را به ارمغان می‌آورد. آلوئه ورا به دلیل داشتن نگهداری آسان، از محبوبترین گیاهان محل کار و خانه محسوب می‌شود.

 

می‌توانید این گیاه را در نور مصنوعی یا نور غیر مستقیم آفتاب نگهداری کنید و به طور منظم آبیاری کنید. توجه داشته باشید که آلوئه ورا نمی‌تواند آب فراوان را تحمل کند و خاک سبک و زهکش بالا برای آن نیاز است. برای آن که این گیاه بتواند انرژی های بد و منفی را در دفتر کارتان جذب کند، باید آن را در راهروهای دفتر قرار دهید. هم‌چنین، می‌توانید آلوئه‌ورا را در محلی بگذارید که افراد وارد دفتر می‌شوند و در همان بدو ورود انرژی های منفی را دور کنید.

 

4. گیاهان هوازی (Tillandsia):

از بی دردسر ترین گیاهان انرژی بخش، گیاهان هوازی هستند که برای ادامه حیات به خاک نیازی ندارند و به زیبایی در اِلمان های تزیینی جای می‌گیرند. تنها کاری که باید برای این گیاهان انجام داد این است که بعد از هر بار خشک شدن ریشه، با اسپری آب روی ریشه ها را اسپری کنید، یک فعالیت مفید در طول روزهای پر مشغله !

 

5. گل ارکیده (Orchids):

طبق آموزه‌های فنگ شویی، گل ارکیده انرژی مثبت دفتر کار را افزایش می‌دهد و افراد را از لحاظ روحی و جسمی بهبود می‌بخشد. ارکیده به دلیل جذب دی اکسید کربن در روز و تولید اکسیژن در شب، از گلهای مناسب برای اتاق خواب محسوب می‌شود و خوابی آسوده و راحت را به ما هدیه می‌دهد. شرایط نگهداری ارکیده بسیار آسان است و نور متوسط، گلدان شفاف، خاک کمی مرطوب و آبیاری بعد از خشک شدن خاک از نیاز های اساسی آن است.

 

ارکیده در لیست گلهایی که انرژی مثبت دارند قرار می‌گیرد و یک هدیه‌ فوق‌العاده برای زوج‌های جوان به شمار می‌رود.

 

6. گیاه گندمی (Spider plant):

عنکبوتی یا گندمی گیاهی با شرایط نگهداری آسان است و از گیاهان تصفیه کننده ی هوا محسوب می‌شود. برگهای افشان گندمی در یک گلدان آویز جلوه خاصی به فضا می‌دهد و برای پر کردن فضاهای خلوت بسیار مناسب است. این گیاه با نور کم و مصنوعی سازگار است و برای دفاتر کم نور گزینه مناسبی است.

 

7. لاکی بامبو (Bamboo):

اگر می‌خواهید یک زندگی سرشار از سلامتی، شانس و عشق داشته باشید، از گیاه بامبو که به گیاه شانس معروف است، در خانه یا محل کارتان نگهداری کنید. مردم آسیا از لاکی بامبو به عنوان نماد سعادت و خوشبختی استفاده می‌کنند و این گیاه در نظریه معروف فنگ شویی گیاه محبوب و پر طرفداری محسوب می‌شود. بامبو نماد عنصر چوب است و این عنصر بر انرژی زندگی و فعالیت‌های جسمی و حیاتی تاثیر می‌گذارد.

 

برای داشتن یک بامبوی سبز و زیبا آن را در گوشه‌ای از فضا به دور از نور مستقیم آفتاب و در قسمت شرقی و جنوب شرقی دفتر قرار دهید.

 

اگر تصمیم دارید از این لاکی بامبو به عنوان گل و گیاه مناسب محل کار استفاده کنید، آن را در ظرفی شیشه‌ای حاوی آب تصفیه شده یا آب مقطر قرار دهید و هر ه2 هفته آب آن را تعویض کنید. بر اساس باورهای قدیمی، بهتر است تعداد ساقه‌های لاکی بامبو فرد باشد تا شانس بیش‌تری برایتان به ارمغان بیاورد.

 

8. سانسوریا (Sansevieria):

سانسوریا از مقاوم ترین گیاهان مناسب محل کار محسوب می‌شود و با قامت ایستاده و برگهای محکم، ظاهری متفاوت به فضا می‌دهد. برگهای سانسوریا به طور عمودی رشد می‌کنند و با اشغال فضای کم، برای مکان های پر رفت و آمد مانند ادارات گزینه ی مناسبی محسوب می‌شوند. سانسوریا، نور کم و خشکسالی را تحمل می‌کند و برای سبک زندگی اداری طراحی شده است.

 

9. انواع ساکولنت ها (Succulent):

اگر دوستدار گیاهان بند انگشتی و کوچک برای روی میز کار هستید، ساکولنت ها بهترین گزینه محسوب می‌شوند. این گیاهان موم مانند آب را در برگ های ضخیم و گوشتی خود ذخیره می‌کنند و به همین دلیل به آبیاری کمی نیاز دارند و از نور خورشید و هوای خشک لذت می‌برند. ساکولنت ها انرژی مثبت بسیاری در محیط ساطع می‌کنند و این انرژی می‌تواند روی ذهن افراد حاضر در مکان تاثیرات مثبتی بگذارد.

 

10. گیاه قاشقی یا پپرومیا:

گیاه قاشقی یکی دیگر از گیاهان زیباییست که می‌تواند از لحاظ روحی، جسمی، و روانی به موفقیتتان کمک کند. برگ‌های براق و نوک تیز این گیاه  باعث تولید جریان انرژی خوب در دفتر کارتان می‌شوند.به علاوه، می‌تواند به تجزیه و خنثی‌سازی گازهای مضر موجود در هوای داخل دفتر کمک کند؛ بنابراین، این گیاه قادر است هوای دفتر کارتان را تمیز کند.

 

 این گیاه به سرعت در محیط‌های تاریک یا سایه رشد می‌کند. بنابراین، می‌توانید این گیاه را در زیر زمین، گوشه‌ی کمد یا در یک دفتر کار کوچک نگهداری کنید.

 

11. پتوس (Pothos):

پتوس مقاومترین و سازگارترین گیاهی است که می‌توانید در دفتر کارتان از آن نگهداری کنید. طبق آموزه‌های فنگ شویی، گیاه پتوس می‌تواند به تولید جریانی از انرژی مثبت کمک کند که شانس و خوشبختی را جذب می‌کند. شرایط نگهداری پتوس بسیار آسان است و می‌توانید آن را در آب و بدون نیاز به خاک نیز نگهداری کنید.

 

این گیاه قادر است هوا را تصفیه کند و مواد شیمیایی و مصنوعی موجود در تمیز کننده ها که هوا را آلوده می‌کنند، از بین ببرد. همچنین گیاه پوتوس جریان اکسیژن را افزایش می‌دهد و برای فضاهای شلوغ و پر تردد گزینه مناسبی است.

 

1 دیدگاه برای “گیاهان انرژی بخش مناسب محل کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *