کود کلات روی سپهر پارمیس

فقط آنلاین

GG-0007

جدید

 عنصر روی در سنتز اسیدهای نوکلئیک ،سوخت و ساز اکسیژن ، انجام صحیح فعالیت آنزیمی و درنتیجه افزایش و بهبود کیفیت گل و گیاه موثر می باشد این محصول حاوی 4 درصد نیتروژن و 10 درصد روی کلاته است.

جزییات بیشتر

89,000 تومان

- +

 
توضیحات محصول

 

کود کلات:

 به طور کلی استفاده از کودهای حاوی عناصر کم مصرف، در پرورش گیاهان نقش عمده ای دارند بخصوص در خاک هایی که دچار کمبودهایی در عناصر مورد نیاز گیاه هستند. لذا استفاده ازاشکال مختلف کودها از قدیم الایام مرسوم بوده است.

 

از آنجا که بسیاری از خاک ها بخصوص در ایران دارای pH قلیایی می باشند و نمی توانند عناصر مهم ریز مغذی را در خود به صورت محلول نگهداری کنند استفاده از ساختارهایی که بتواند این مشکل را حل کند بسیار ضروری است.

 

استفاده از انواع کلاتها سال هاست که برای کشاورزان بخصوص کشاورزان پیشرو شناخته شده است. کلاتها با انواع ساختارهایی که دارند سعی در بهبود تامین این مواد ریز مغذی برای گیاهان دارند.

 

کود کلات روی:

روی برای فعالیت چند آنزیم مانند الکل دهیدروژناز و کربنیک انیدراز مورد نیاز است. این عنصر در خاک ها به مقدار متغیر وجود دارد ولی نسبت روی قابل جذب و یون روی ضعیف است. کمبود آن در ترکیب و تشکیل اسید ریبونوکلئیک و در نتیجه تشکیل پروتئین گیاهی نقش مهمی ایفا می کند. روی آثار عمیقی در متابولیسم نرمال گیاه دارد و بطور کلی متابولیسم کربوهیدراتها، پروتئین، اکسین و فرآیندهای زایشی تحت تأثیر شدید کمبود روی قرار می گیرند. کمبود روی باعث کاهش 70-50 درصدی فتوسنتز، کاهش محتوای کلروفیل، ساختمان غیر نرمال کلروفیل، کاهش تعداد کلروپلاست غلاف آوندی و افزایش فسفر غیر آلی می شود. روی در تشکیل میوه نیز نقش مهمی داشته و برای جلوگیری از ریزش گلها و جوانه ها توصیه می شود. در اثر کمبود روی سنتز پروتئین کاهش و اسید های آمینه تجمع می یابند که علت آن کاهش انتقال اسید های آمینه و همچنین افزایش تجزیه و تخریب RNA است. در اثر کمبود روی فعالیت آنزیم Rnase افزایش می یابدکه این امر موجب تخریب RNA و کاهش سنتز پروتئین می گردد.

 

علائم کمبود روی:

کمبود روی لکه های قهوه ای روشن یا قهوه ای مایل به قرمز درسطح برگها ایجاد می کند که منجربه بروز کلروز در برگها وکاهش طول گیاه می شود. این علائم ابتدا دربرگها ی جوانتر وسپس در برگهای مسن تر دیده می شود و بسته به نوع خاک ، رقم ومرحله رشدی گیاه متفاوت می باشد . لکه های روشن بتدریج گسترده تر و روشن تر می شوند . علائم کمبود روی شامل ایجاد رگه های کمرنگ بین رگبرگهای میانی درغلات ، کوچک شدن برگها توقف رشد وکاهش عملکرد وکیفیت محصول می باشد .

 

تاثیر درجه حرارت خاک :

در هوای سرد کمبود روی در گیاه را تشدید می کند. بدین صورت که تجزیه مواد آلی را به تاخیر انداخته و درنتیجه عنصرروی در دوران رشد گیاه قابل دسترسی نمبباشد.

 

نحوه استفاده:

- این محصول به صورت کود آبیاری، محلول پاشی، و چالکود قابل استفاده می باشد.

- قبل از مصرف محصول را تکان دهید.

- در تمامی دوران رشد گیاه به جز زمان گلدهی قابل مصرف می باشد.

- کود آبیاری: 2 الی 4 لیتر در هکتار همراه با آب آبیاری

- محلول پاشی: 2 لیتر در حداقل 400 لیتر و حداکثر 1000 لیتر آب

 

نحوه نگهداری:

در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

تاریخ انقضای این محصول 5 سال پس از تولید می باشد. (تاریخ تولید روی بسته درج شده است.)

 

 
مشخصات محصول
جنسمایع
کشور سازندهایران
شماره پروانه بهداشتی136176997
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

3 محصول مشابه یافت شد

Bookmark and Share

کد QR

محصولات بازدیدشده