سبد گل ترمه

فقط آنلاین

GG-0015

جدید

دسته گل بسیار زیبای «ترمه» با گل های میخک و لیسیانتوس به نحوی گل آرایی شده که هر بیننده ای را به خود خیره میکند.

جزییات بیشتر

170,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست
 
توضیحات محصول

 

درباره گل لیسیانتوس یا لیسینتوس:

گل لیسیانتوس از تیره Eustoma grandiflorum با نام علمی (Lisianthus) لیسیانتوس نوع اصلاح شده یک گل وحشی آمریکای شمالی و بومی Gentianaceae دشتهای نبراسکا، کلرادو و تگزاس است.

 

نام انواع وحشی آن زنگوله آبی است که از شکل گلهای آبی رنگ گونه های وحشی آن گرفته شده، در منطقه غرب آمریکا نیز به آن جنتیانای دشتی گفته می شود. کشت لیسیانتوس در سالهای اخیر به خصوص در ژاپن، بخاطر وجود ارقام بسیار زیبای آن در رنگهای متنوع و فرمهای کم پر و پرپر افزایش پیدا کرده است. لیسیانتوس خصوصیات کیفی لازم و ایده آل برای یک گل شاخه بریده نظیر گلهای جذاب و ماندگاری طولانی گل شاخه بریده را داراست. گلهای لیسیانتوس به دلیل شباهت زیاد با گل رز اشتباه گرفته می شوند.

 

لیسیانتوس گلی زیبا با ساقه‌ی متوسط و نازک است که گلبرگ‌های ظریف و نازکی دارد. بر روی هر ساقه‌ی آن دو تا شش عدد گل رشد می‌کند و اندازه‌ی گلبرگ‌های آن بزرگ و دایره شکل است. گلبرگ های لیسیانتوس نازک و ظریفند و برگ‌های آن بیضی شکل و به رنگ سبز تیره است.

 

 درواقع این گل هم به صورت غنچه و هم به صورت شکفته زیبا است و در زمینه‌ی گل آرایی از آن استفاده های زیادی می شود. شکل گل‌ها قیفی یا مخروطی است و انتهای گل‌ها از داخل زرد رنگ است.

 

 گل لیسیانتوس تقریبا در تمام طول سال در گل فروشی‌ها به خصوص در شهر تهران موجود است. و در ماه‌های دی و بهمن به کم ترین مقدار می‌رسد اما در تابستان و بهار بیشترین فراوانی را دارد و می‌توانید به راحتی این گل را سفارش دهید.

 

تاریخچه گل لیسیانتوس

اصالت لیسیانتوس به آمریکای شمالی برمی گردد اما گفته می شود که ژاپنی‌ها بودند که این گل را به شکل زیبایی که امروزه می بینید، به تولید انبوه رسانده‌اند.

 

 در مورد معنی لیسیانتوس روایت‌های متفاوتی وجود دارد، اما عده‌ای معتقدند واژه ی لیسیانتوس به معنای گل تلخ است و این نام به مزه‌ی تلخ آن و مصرف دارویی اش در دوران گذشته برمی‌گردد.

 

انواع گل لیسیانتوس

لیسیانتوس به صورت تک گل و دو گل و به صورت گل‌های کوچک و بزرگ و پرپر و کم پر موجود است، جالب است بدانید که هنوز هم گونه‌های جدیدی از این گل کشف می‌شود که مشخصه‌ی اصلی همه آن‌ها گلبرگ های ظریف و نازک است.

 

مراقبت از لیسیانتوس شاخه بریده در منزل

پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید گل، گل های نیمه باز را انتخاب کنید؛ چون گل های باز شده عمر زیادی ندارند و غنچه‌های کاملا بسته هم احتمالا به طور کامل باز نمی شوند.

 

بعد از خرید و در هنگام بردن گل‌ها تا منزل دقت کافی را داشته باشید تا گل ها آسیب نبینند مخصوصا اگر کاملا شکفته هستند چون گلبرگ های لیسیانتوس ظریف هستند و ممکن است به راحتی آسیب ببینند. می توانید با استفاده از پلاستیک یا کاغذ، روی گل ها را بپوشانید.

 

گلدان تمیزی بردارید و آن را با آب تازه و هم دما با هوای خانه پر کنید. سپس غذای گل شاخه بریده (فلاور فود) را به آن اضافه و در آب حل کنید. غذای گل شاخه بریده باعث می شود که عمر گل هایتان طولانی تر شود.

 

ساقه های گل ها را با یک چاقوی تمیز و تیز به اندازه ۳ تا ۵ سانتی متر و به صورت مورب کوتاه کنید و بلافاصله در آب بگذارید. برگ هایی را که در آب قرار می گیرند، جدا کنید چون برگ های گندیده در آب باعث می شوند که احتمال وجود قارچ و باکتری در آن بیش تر شود.

 

گل ها را به اندازه‌ای در گلدان بگذارید که فضای کافی برای هر گل وجود داشته باشد و همه ی آن ها به صورت فشرده در کنارهم قرار نگیرند.

 

گلدان گل را در جایی قرار دهید که نورمستقیم و گرمای زیاد نداشته باشد و مقابل باد سرد هم قرار نگیرد.

 

هر زمان آب گلدان کم شد آن را با آب تازه و هم دمای اتاق پر کنید. لیسیانتوس به دلیل داشتن گلبرگ‌های نازک و تبخیر آب زیاد، آب زیادی لازم دارد.

 

هرروز گل و برگ های پژمرده را بچینید.

 

 اگر از غذای گل شاخه بریده استفاده نمی کنید و آب گلدان زرد شده است یا ۲۴ ساعت از تعویض آب گذشته است، آب گلدان را عوض کنید.

 

هرچهارروز یک بار انتهای ساقه ها را کوتاه کنید.

 

در صورت مراقبت کامل، گل ها به مدت ۷ تا ۱۰ روز شاداب می مانند.

 

لیسیانتوس را نزدیک ظرف میوه نگذارید چون گاز اتیلن آزادشده از میوه‌ها باعث خراب شدن سریع گل‌ها می شود.

 

اگر دمای محیط بالا باشد، گل‌ها سریع تر شکفته می شوند و اگر در محیط خنک تر قرار بگیرند، دیرتر باز می شوند.

 

نمادها و معنی رنگ های لیسیانتوس

این گل زیبا به صورت کلی نماد تشکر و قدردانی است و در گذشته پیام آور محبت بوده است، به همین دلیل از این گل برای هدیه به معشوق و قدردانی از او هم استفاده می کنند اما هر رنگ این گل معنی خاصی با خود دارد.

 

 صورتی روشن:

نماد ظرافت، شادی، جوانی و معصومیت و بهترین انتخاب برای تولد نوزاد است.

 

یاسی:

این رنگ نماد زنانگی و رشد و بهترین انتخاب برای روز مادر است.

 

 زرد لیمویی:

نماد شادی است. این رنگ برای شروع روابط و دوستی‌ها مناسب است و احساس شادی را در قلب دریافت کننده برمی انگیزد.

 

بنفش:

نشانه ی وفاداری، افتخار و موفقیت است و در کنار سایر گل‌ها به معنای تحسین است. این رنگ انتخاب خوبی برای خرید خانه ی جدید و جشن گرفتن موفقیت عزیزان‌تان است.

 

آبی پررنگ:

نماد آرام بخش بودن دریا است و برای کسی که دوران پر استرسی را پشت سر گذاشته، انتخاب خوبی است.

 

سفید:

مهم ترین پیام گل های سفید معصومیت و پاکی است. می توانید لیسیانتوس سفید را به عروس هدیه دهید چون نمادی از شکوه و تواضع است.

 

سبزروشن:

این رنگ نماد زمین و باروری است، همچنین نماد خوش شانسی، سلامتی و جوانی است و برای تولد نوزاد هم انتخاب خوبی است.

 

قرمز:

مانند تمامی گل های قرمز نماد عشق و قدرت است و برای هدیه دادن به معشوق استفاده می شود.

 

 
مشخصات محصول
جنس گلدانحصیری
رنگ قالبنارنجی و سفید
تعداد شاخه گللیسیانتوس | میخک
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

26 محصول مشابه یافت شد

180,000 تومان

130,000 تومان

120,000 تومان

95,000 تومان

110,000 تومان

130,000 تومان
Bookmark and Share

کد QR

محصولات بازدیدشده