دکور اتاق خواب با گیاهان

دکور اتاق خواب با گیاهان

چه اندازه به چیدمان گیاهان در اتاق خوابتان اهمیت میدهید؟! گیاهان علاوه بر زیبایی و دکوراتیو کردن خانه ی ما، نقش مهمی در سلامتی ما ایفا میکنند پس طراحی دکوراسیون اتاق خواب با گیاهان میتواند تاثیر بسزایی در خواب ما و در نتیجه زندگی ما در بیداری بگذارد. در این مقاله با ما همراه شوید تا با علاوه بر آشنایی با چند نمونه نحوه چینش گیاهان در اتاق خواب با گیاهان مناسب برای این مکان نیز آشنا شوید.

 

گیاهان مناسب اتاق خواب

 

آیا استفاده از گیاه در اتاق خواب مضر نیست!؟

استفاده از گیاهان تنها برای زیبایی نیست بلکه آنها تکه ای از طبیعت را به خانه هایمان میاورند. باورهای قدیمی میگویند که از گیاه در اتاق خوابتان استفاده نکنید چرا که گیاهان در شب دی اکسید کربن تولید میکنند اما باید گفت که مقدار کمی دی اکسید کربن هم برای بدن ما خوب است و چه بسا افراد زیادی هستند که در محیط بیرون میخوابند و آسیبی هم نمیبینند !! باید به این نکته هم توجه داشت که گیاهان هم برای زیبایی پوست و هم برای بهبود خواب ما بسیار مفید هستند.

 

دکور اتاق خواب با گیاهان

 

10 نمونه چیدمان گیاهان در اتاق خواب:

1- قرار دادن گیاهان کوچک و دکوراتیو در ظرف های شیشه ای مشابه با لوازم داخل اتاق برروی میز آرایش و یا دراور

 

استفاده از تراریوم کوچک در دکور اتاق خواب

 

2- استفاده از یک تراریوم زیبا و مدرن به جای میز پاتختی سنتی و قرار دادن گیاهان زیبای متناسب با شرایط تراریوم در آن

 

استفاده از تراریوم مردن و زیبا در اتاق خواب

 

3. از احاطه شدن اتاق خوابتان توسط گیاهان رونده نترسید! یکی از بهترین نمونه ی دکوراسیون داخلی استفاده از گیاهان رونده مانند پوتوس ، پیچک و … در بالای تخت و میز آرایش است.

 

استفاده از گیاهان رونده در اتاق خواب

 

4. آویز کردن گیاهان از سقف اتاق علاوه بر اشغال نکردن فضای زیاد، حالتی زیبا و طبیعی به اتاق خوابتان میدهد.شما به راحتی می توانید در منزل و با کمترین امکانات گلدان های آویز بسازید.

 

گیاه آویز در دکور اتاق خواب

 

5.قرار دادن گیاهان زینتی در گلدان های مدرن و متناسب با مبلمان اتاق خواب کمک بزرگی به زیبایی اتاق خواب ما خواهد کرد و خواندن کتاب بر روی این مبل در کنار گیاهی زیبا تاثیر بیشتری بر ذهن ما خواهد گذاشت.

 

استفاده از گلدان های مدرن در طراحی اتاق خواب

 

6. از رنگ های ملایم و طبیعی برای داشتن اتاق خوابی سرشار از آرامش استفاده کنید. انواع ترکیب های رنگ سبز و یاسی بر روی تخت و  مبلمان در کنار گیاهانتان، دکوری زیبا به اتاقتان خواهد داد.

 

رنگبندی ملایم اتاق خواب به همراه گیاهان

 

7. با توجه به ابعاد اتاق خوابتان برای تختتان یک قاب چوبی در نظر بگیرید و در بالای تخت با استفاده از یک  توری فلزی و یا چوبی گیاهان مورد علاقه خودتان را به آنجا نصب کنید و یک دیوار سبز کوچک درست کنید. گیاهان رونده برای این کار مناسب ترین گزینه هستند . همچنین میتوانید گیاهانی را از قاب چوبی تختتان آویزان کنید.

 

استفاده از گیاهان در بالای تخت

 

8. همچنین میتوانید با استفاده از گیاهان هوازی و گیاهان زینتی یک ظاهر طبیعی و جنگل وار به اتاق خوابتان بدهید . برای زیبایی بیشتر میتوانید از یک تراریوم شبیه به دکور مبلمان اتاق استفاده کنید و گیاهان را در درون آن قرار دهید.

 

استفاده از تراریوم و گیاهان هوازی در اتاق خواب

 

9. استفاده از یک قفسه چوبی و یا فلزی متناسب با جنس تخت در بالای تختتان میتواند یک ایده ی عالی برای قرار دادن گیاهان زینتی و مورد علاقه ی شما درست در بالای سرتان باشد.

 

استفاده از قفسه نگهداری گیاهان در اتاق خواب


10. قرار دادن گیاهان برگ درشت و حتی درختچه های آپارتمانی در گلدان های بزرگ در کنار تخت برای حس کردن خوابی آرام در عمق جنگل!

 

گیاهان بزرگ برگ در دکور اتاق خواب

2 دیدگاه برای “دکور اتاق خواب با گیاهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *