دسته گل ماندگار

فقط آنلاین

GG-0014

جدید

دسته گل ماندگار متشکل از گل های رز سفید و قرمز، بسیار چشم نواز بوده و مناسب هدیه به شرکای تجاری و عرض تبریک می باشد.

جزییات بیشتر

320,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست
 
توضیحات محصول

 

گل رز یکی از گل‌های محبوبی است که اکثر افراد دوست دارند حداقل یک گلدان از این گل زیبا را در منزلشان داشته باشند و از عطر و منظره‌ای که خلق می‌کند لذت ببرند، اما "چطور می‌توان در منزل گل رز پرورش داد؟" ، و یا اینگونه مطرح کنیم؛ "چطور می‌توان گل رز چیده شده را زنده نگه داشت؟

 

گل رز و انواع آن

رز، یک اسم فرانسوی است که از پارسی کهن گرفته شده است. شاید امروزه مردم از معنی برخی گل ها آن چنان آگاه نباشند اما تقریبا همه ی آن ها می توانند به شما بگویند که گل رز سرخ نمادی از عشق است. اما این معانی چطور به وجود آمده است؟ و آیا  رز  سرخ و به طور کلی گل رز، معانی دیگر هم دارد؟

 

گل‌های رز قبل از پیدایش انسان، روی زمین وجود داشتند. گل رز دارای گونه‌های بسیار زیادی میباشد و از لحاظ فرم، رنگ، عطر، دوام و تنوع شکل یکی از زیباترین و محبوبترین گلهاست که غالبا بوته‌ای بوده و جزو گیاهان دائمی طبقه بندی می شود.

 
امروزه تنوع انواع مختلف این گل زیبا و پرطرفدار، از دو رگه گیری و پیوند گونه‌های قدیمی به وجود آمده است.

 

این گل علاوه بر تولید انبوه و تجاری آن به عنوان مهمترین گل شاخه بریده، در باغات، فضای سبز و باغچه‌ها کاشته می شود و علاوه بر آن بسیاری از گونه‌های این گل می‌توانند در گلدان رشد کنند، شما می‌توانید یک گونه با رنگ و اندازه دلخواه خود که با فضای آپارتمان یا محل کار شما مناسب است را انتخاب کنید و اقدام به کاشت آن در باغچه یا گلدان کنید.

 

تاریخچه گل رز:

در یونان و روم باستان:

نمادی از آفرودیت و ونوس، الهه های عشق بوده است. آفرودیت همواره با گل های رز دور سر، دور پاها و یا دور گردنش شناخته می‌شد. هم چنین گفته می‌شد که بوته ی رز از خون عاشق آفرودیت، یعنی آدونیس روییده است. گل رز همواره برای رساندن پیام بدون گفتن کلمه ای استفاده می شد.

 

در تاروت:

گل رز به عنوان سمبلی از تعادل است. این گل نشان دهنده ی عهد، شروع دوباره و امید است. خارهای آن نمادی از نوعی دفاع است.

 
رسم عاشقان در زمان قدیم این بود که با گل های سرخ حلقه ای زیبا درست می کردند و به در خانه معشوقشان می آویختند.

 

در هند:

گل رز به ویشنو، خدای نگهدارنده پیشکش شده است.

 

در اروپا:

گل رز در دوران قرون وسطی بسیار محبوب بوده است. غالبا این گل به عنوان نمادی از قدرت و شجاعت استفاده می شد. بسیاری از حاکمان قرون وسطی، گل رز را در باغ های خود می کاشتند. در این زمان رز سمبل تجمل بوده است.

 

تا این که قبل از دوران رنسانس (شروع دوران حدود ۱۳۰۰ میلادی)، عطر رز توسط کلیسا از نظر مذهبی ناپسند و شوم قلمداد شد و کشت این گل بجز به هدف مصرف دارویی ممنوع شد.

 

به دلیل آن که آنان ساقه ی گل رز را وسیله ی رسیدن شیطان به آسمان می دانستند که خداوند آن را پاره کرد تا شیطان سقوط کند. یک دسته گل رز همواره به عنوان هدیه ای در روز عشق به کار برده می شود. روزی که یاد قدیس مسیحی، ولنتاین زنده نگه داشته می شود.

 

این گل در دوران رنسانس بار دیگر مورد علاقه و و توجه اروپائیان قرار گرفت. در این دوران مسیحیان، گل رز پنج پر را با پنج زخم مسیح مترادف می دانستند. بعدها رز به عنوان سمبلی از مریم مقدس و خون شهیدان مسیحی شناخته شد.

 

در دوره ی جنگ های صلیبی بین قرن ۱۲ و ۱۳، متداول بود که شوالیه هایی که از خاورمیانه باز می گشتند، با خود رز به همراه می آوردند. زیرا که این گل زیبا به طور گسترده ای در خاور میانه کاشته می‌شد.

 

در کشورهای اسلامی:

نیز، رز یکی از گل های بهشت و گلی مقدس است. هم چنین دوبار در سال کعبه را با گلاب و آب زمزم شستشو می دهند.

 

در فرهنگ ایرانی-اسلامی:

در فرهنگ ایرانی نیز گل رز ارزش بسیاری داشته‌است. گل رز چنان ارجمند است که نوعی قداست مذهبی پیدا کرده‌است.

 

«می‌گویند هرگاه حضرت محمد پیامبر اسلام گل سرخی می‌دیدند، آن را می‌بوسیدند و بر چشمان خود می‌نهادند و می‌فرمودند: این گل نشانه‌ای از جمال الهی است.»

 

گل سرخ در ادبیات صوفی نیز مقام بسیار بالایی دارد. صوفیه به گل سرخ رنگ تقدس زده‌است و آن را نماد کامل جمالِ الهی می‌داند.

 

معنای گل رز بر اساس رنگ:

سابقا گل رز تنها به دو رنگ صورتی و سفید یافت می شد. اما حالا به واسطه ی پیشرفت علم کشاورزی، در انواع و اقسام طیف های رنگی وجود دارد. هر رنگی از رز معنای متفاوتی به همراه دارد. معنای هر رنگ این گل زیبا از این قرار است:

 

معنای رز سرخ:

هیچ سمبلی ماندگارتر و دائمی تر از رز سرخ در هنر و ادبیات غرب برای زیبایی و عشق آتشین وجود ندارد.

 

معنای رز سفید:

نمادی از معصومیت و فروتنی است. رز سفید  در مناسبت های خاص و ازدواج نیز مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین برای احترام به یک دوست، در شروع یا پایان یک رویداد می توانید شاخه ای رز سفید به او هدیه دهید.

 

معنای رز زرد:

رز با این رنگ ابراز کننده ی دوستی و خوشحالی است. هدیه دادن رز زرد بهترین راه برای ابراز آرزوی سلامتی و حال خوب برای دیگران است. این به دلیل ارتباطی است که رنگ این گل با خورشید و گرمای زندگی بخش آن دارد.

 

معنای رز صورتی:

هدیه دادن گل رز صورتی چندین هدف می تواند داشته باشد. هم نشان احترام، سپاسگزاری، تحسین و تشویق است. هم می تواند دلالت بر احساس عشق و قدردانی داشته باشد. گفته می شود رز صورتی تیره نماد قدردانی است؛ در صورتی که رز صورتی با طیف های روشن تر نشانه ی خلوص و تحسین است.

 

معنای رز نارنجی:

رز نارنجی یادآور آتش، غروب خورشید و مرکبات است. این گل به عنوان راهی برای ابراز تشکر، تبریک و گفتن دوستت دارم در نظر گرفته می شود. هم چنین می تواند به معنای حسن تعبیر و شوق باشد. در اواخر قرن بیستم، کشاورزان موفق به پیوند رز قرمز و زرد شدند. در نتیجه با ترکیب این دو گل که یکی نماد عشق و دیگری نماد دوستی بود توانستند معنای جدیدی ایجاد کنند. که یادآور عشق برخاسته از دوستی بود.

 


معنای گل رز بر اساس تعداد شاخه:

یک شاخه گل رز قرمز ، راهی برای گفتن “دوستت دارم” است. مخصوصا برای یک عشق نو یا یک رابطه ی جدید.

 

دو شاخه گل رز قرمز به هم گره خورده، نشانه ای برای خواستگاری و درخواست ازدواج است.

 

۱۲ گل رز قرمز نشانه ی عشق حقیقی است.

و …

 

 
مشخصات محصول
جنس گلدانحصیری
رنگ قالبسبز و بنفش
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

2 محصول مشابه یافت شد

Bookmark and Share

کد QR

محصولات بازدیدشده