بونسای میخک هندی | سایز متوسط

فقط آنلاین

GG-0009

جدید

میخک هندی برخلاف نامش بومی چین و هند می باشد. این گیاه به دلیل حالت برگها و گلها، به عنوان یک بونسای زینتی و زیبا مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته است. ارتفاع این گیاه 30 سانتی متر است و تا 20 درصد با محصول دریافتی ممکن است اختلاف داشته باشد.

جزییات بیشتر

194,000 تومان

- +

 
توضیحات محصول

 

بونسای هندی یا پتوس پروم برخلاف نامش بومی چین و هند می باشد. این گیاه گونه ای گلدار است و در فصل بهار گلهای سفید و معطر میدهد. گل دارای پنج گلبرگ سفید است که هر گلبرگ حدود یک سانت طول دارد.سپس از گل دهی گلها تبدیل به میوه هایی زالزالک مانند می شود. برگهای آن تخم مرغی شکل، ضخیم، نوکدار و چرمی و براق است. که اکثرا سبز رنگ هستند اما نمونه‌هایی ابلغ این گیاه با حاشیه‌های کرم، سفید نیز وجود دارد. این گیاه به دلیل حالت برگها و گلها، به عنوان یک بونسای زینتی و زیبا مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته است.

   

       بن سای هندی

 

 

شرایط نگهداری بونسای هندی:

نور:

محل قرار دادن بونسای میخک هندی باید سایه روشن باشد و بتواند از نور غیر مستقیم خورشید استفاده کند (نور پشت پنجره). در تابستانهای گرم باید مکان بونسای سایه باشد تا گیاه به دلیل گرمای هوا و تابش نور آفتاب آسیب نبیند در غیر این صورت نوک و حاشیه برگها حالتی خشکیده و قهوه‌ای می‌شود. به همین دلیل بهترین مکان قرار دادن بونسای در طی تابستان جهت شرقی منزل است. در زمستان پنجره های جنوبی مکان بهتری برای نگهداری این بونسای هستند به دلیل داشتن نور بیشتر.

 
آبیاری:

میخک هندی نیاز به آبیاری منظم دارد. برای رشد مناسب این گیاه بهتر است زمانی که سطح خاک نسبتاً خشک شد آن را آبیاری کنیم  تا هم نیاز آبی آن رفع شود و هم ماندگاری آب رخ ندهد.

 
در آبیاری این گیاه نباید زیاده روی کرد زیرا به مانده آبی در اطراف ریشه‌ها حساس است در نتیجه ابتدا برگهای زرد شده ریزش می‌کند و سپس به تدریج گیاه از بین خواهد رفت.

   
 خاک:

نیاز به خاکی سبک با زهکش خوب و مناسب دارد. سنگین بودن بافت خاک و مانده آبی و عدم خروج آب اضافی از اطراف ریشه‌ها یکی از دلایل رشد ضعیف و از بین رفتن این گیاهان است. بنابراین وجود موادی همانند شن (با سایز ۲ میلیمتر) کوکوپیت، پرلایت، به زهکش بهتر خاک اطراف ریشه کمک می‌کند.

   
دما:

این گیاه به سرمای زیاد و طولانی مدت حساس است و از طرفی گرمای زیاد را هم نمیتواند تحمل کند. در زمستان ها بونسای را کنار وسایل گرمای قرار ندهید. در تابستان ها در قسمت های خنک منزلتان این گیاه را نگه داری کنید.

  
هرس:

این گیاه از هرس پذیری خوبی برخوردار است. می‌توان با انجام عمل هرس اندازه و تا حدودی شکل آن را کنترل کرد. البته در پی هرس به شکل منظم به دلیل قطع پی در پی ساقه‌های انتهایی موجب کاهش احتمال شکل گیری گلها می‌شود.اگر گلدهی این گیاه مد نظر است می‌توان زمان هرس را به بعد از گلدهی موکول کرد.

 

 
مشخصات محصول
مقدار نورزیاد
آبیاری خاکنیمه خشک
جنس گلدانسفال
طول27 سانتی متر
عرض18 سانتی متر
ارتفاع30 سانتی متر
 
نکات قبل از خرید

محدوده ارسال 

• در حال حاضر خدمات گلگونه تنها برای شهر تهران قابل ارائه می باشد.

 

تطابق تصویر و محصول

• لطفا در نظر بگیرید گل ها و گیاهان موجودات زنده هستند و محصول ساختگی و آماده نیستند، و اختلاف اندکی بین عکس وبسایت و محصول دریافتی وجود دارد. ولی تیم گلگونه تضمین میکند که محصولات مخصوص شما از تازه ترین، زیباترین و مرغوب ترن گل ها و گیاهان هستند.

 

شرایط مرجوع

• گل های طبیعی با توجه به ماهیتشان عمر معینی دارند و از آنجا که گل ها طبق سفارش چیده می شود، امکان مرجوع کردن یک محصول در حالت عادی وجود ندارد. تنها در صورتی خرید شما مرجوع و مبلغ عودت داده می شود که محصول ارسالی با درخواست شما در وبسایت مطابقت نداشته باشد. یعنی محصولی که به دست شما رسیده به لحاظ اندازه، کیفیت، و جنس گل ها با سفارش موجود در سبد خرید حساب کاربری شما همسان نباشد.

 

• گل های موجود در محصولات، صبح روز ارسال و به صورت مستقیم از مزرعه چیده می‌شوند. اطمینان داشته باشید تازه ترین گل ها از بهترین مزارع پرورش گل برای تمامی محصولات تهیه می شود.

 

12 محصول مشابه یافت شد

Bookmark and Share

کد QR